Водники звинуваченого у корупції мера Дніпропетровська розтратили 74 мільйони
06.03.2015   //   188 Переглядів

Відкрито кримінальне провадження за фактом привласнення і розтрати коштів ДП «Кривбаспромводопостачання» в сумі 74,3 млн грн. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

«Протягом 2010 – 2014 років за надання послуг, які фактично не здійснювались, державним промисловим підприємством «Кривбаспромводопостачання» через розрахункові рахунки дочірнього підприємства «Дніпромашзбагачення» здійснювалось перераховування бюджетних коштів на ряд підприємств із ознаками «фіктивності», внаслідок чого державі завдано збитки в особливо великому розмірі», йдеться у повідомленні.

Керівника ДП «Дніпромашзбагачення» за рішенням суду взято під варту і та визначено заставу в розмірі 74,3 млн грн. Наразі прокуратура встановлює інших осіб, причетних до розкрадання бюджетних коштів.

За даними держреєстру, керівником ДП «Дніпромашзбагачення» є Оксана Акименко.

Крім того, Оксана Акименко є співзасновницею ТОВ «Розрахунково-маркетинговий центр», що недавно виграло тендер «Дніпроводоканалу» вартістю 20 млн грн. За ці гроші фірма зокрема має стягувати заборгованість із абонентів водоканалу.

«Дніпромашзбагачення» є дочірнім підприємством ТОВ «Апостолівагромаш», яким до жовтня 2011 володів Максим Романенко, секретар Дніпропетровської міської ради. Донедавна Романенко був в.о. мера Дніпропетровська.

Інформацію про взяття під варту «Дніпромашзбагачення» оприлюднили 4 березня. У той же день зі звинуваченнями в корупції було відправлено у відставку Максима Романенка.

Як повідомляють ЗМІ, під час голосування Дніпропетровської міськради за відставку Романенка у залі були присутні народний депутат Борис Філатов, який є заступником губернатора Ігоря Коломойського, нардеп Андрій Денисенко, який очолює обласний осередок Правого сектору, а також Віталій Купрій від Блоку Петра Порошенка. Сам Романенко зник з робочого місця.

«Романенка потрібно було змістити ще рік тому, однак колишній прокурор області Федик, а потім і генпрокурор Ярема блокували розслідування справ за фактами корупції стосовно нього, незважаючи на наявність фактів «вимивання» десятків мільйонів через корупційні схеми», – прокоментував цю відставку нардеп Денисенко.

За кілька днів до відставки Романенко заявив у правоохоронні органи про викрадення директора департаменту корпоративних прав міськради. Романенко стверджував, що це тиск на нього, щоб він звільнився з посади.