Атомники через 7 років оговтались, що купили «лівого» обладнання з підробними сертифікатами
05.03.2015   //  

ВП «Запорізька атомна електрична станція» НАЕК «Енергоатом» через суд стягує з ТОВ «Цепта» гроші за постачання неякісної продукції, яка не може бути використана за призначенням. Про це йдеться у низці судових рішень Господарського суду Херсонської області (одне з рішень).

Йдеться про низку договорів на постачання обладнання, укладених ще у 2007 р., за якими АЕС замовило фірмі продукцію, якість якої мала бути підтверджена сертифікатом якості від виробника.

В ході досудового розслідування по цих договорах, СБУ встановило, що насоси, які фірма продала атомникам, мали підроблені сертифікати, Держатомрегулювання не перевірялися, а вказані в документації заводи-виробники такого обладнання не виготовляли.

За результатами перевірки було порушено кримінальну справу за фактом заволодіння фірмою загалом 7,10 млн грн. коштів ЗАЕС. Разом з тим справа була закрита, оскільки версія щодо умисного заволодіння грошовими коштами підтвердження не знайшла. Натомість директору фірми-постачальника пред’явлено обвинувачення у вчиненні службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки для АЕС на загальну суму 2,95 млн грн. Вина посадових осіб ЗАЕС встановлена не була.

На основі вказаної кримінальної справи ЗАЕС вже оскаржила низку договорів на загальну суму понад 2 млн грн., по всіх судом прийняті рішення про стягнення с «Цепти» отриманих від атомників грошей.

Фірма «Цепта» наразі приписана в Херсоні, власником і директором записаний Іон Чеботар. Разом з тим, раніше компанія називалася ТОВ «Нафтобудсервіс», була приписана в Дніпропетровську, власниками її були Сергій Литвиненко й Любов Копилова. Саме Литвиненка судили за службову недбалість.

За даними «ВДЗ», «Нафтобудсервіс» вигравав тендери до 2009 р. За період 2008-2009 з ним було укладено договорів на 13,87 млн грн., з них 11,93 млн грн. припадають на замовлення в структурі «Енергоатому».