Слідом за розморозкою рахунків у Австрії Клюєви відсудили 45 гектарів на Одещині
03.03.2015   //   212 Переглядів

Одеський апеляційний суд визнав законним договір оренди ТОВ «Бородінська СЕС-1» 45 гектарів землі у Одеській області. Про це йдеться в постанові суду від 17 лютого.

Йдеться про 45 га пасовищ, які фірма взяла в оренду на 49 років для розміщення та експлуатації сонячної електростанції. Договір оренди укладено 13 листопада 2013 р.

У червні 2014 року прокурор Татарбунарського району звернувся до суду в інтересах Держземагентства з вимогою про розірвання договору. Прокурор вказав на те, що землю передано в оренду без проведення грошової оцінки і орендну плату визначено на основі земельного податку, а не грошової оцінки.

Згідно з договором, орендар зобов’язувався протягом року вжити заходів щодо виготовлення і затвердження технічної документації щодо грошової оцінки землі. До проведення оцінки орендна плата становила 12 земельних податків або 126 609 грн. на рік. Після проведення грошової оцінки ділянки плата мала складати 3% від оцінки.

Суд зазначив, що встановлення орендної плати на підставі розміру земельного податку, із використанням нормативної грошової оцінки одного гектара ріллі по Одеський області, відповідало нормам Податкового кодексу.

Також з’ясовано, що технічна документація з нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки була затверджена рішенням Тарутинської райради від 10 грудня 2014 р.

ТОВ «Бородінська СЕС-1» у жовтні 2012 року заснували кіпрські компанії «Красоліна Інвестмент Лтд» і «Міліденіо Холдінгз Лтд». З 7 листопада минулого року фірма перебуває у стані припинення.

В грудні минулого року Вищий госпсуд виносив постанову в схожій справі, де йшлося про оренду 20 га землі ТОВ «Ред Форест» під розміщення сонячної електростанції. Тоді суд зобов’язав фірму повернути землю і визнав, що договір оренди суперечить законодавству.

Відомо, що «Ред Форест» не вжило жодних заходів щодо виготовлення і затвердження техдокументації з грошової оцінки землі. Засновниками «Ред Форесту» є ті самі кіпрські компанії – «Красоліна Інвестмент Лтд» і «Міліденіо Холдінгз Лтд».

На вказані кіпрські компанії кілька років тому була перереєстрована низка компаній з групи «Актив Солар» братів Андрія та Сергія Клюєвих. Сергій Клюєв є народним депутатом, а також донедавна значився співвласником фірми «Танталіт», на яку було оформлено резиденцію «Межигір’я» Віктора Януковича. Андрій Клюєв був главою Адміністрації Президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, компанія Клюєвих SLAV AG повідомила, що «суворі санкції (замороження майна та банківських рахунків) на даний момент зняті». Таким чином компанія змогла частково відновити впорядковану підприємницьку діяльність, зазначається у схваленому акціонерами документі, який наприкінці лютого став доступним у реєстрі підприємств Австрії.

Водночас керівництво компанії нарікає на репутаційні втрати від санкцій ЄС. «Репутація компанії в очах існуючих і потенційних ділових партнерів дуже постраждала», – зазначено у звіті.

У SLAV AG заявляють, що міжнародній команді адвокатів вдалося довести, що компанія не має нічого спільного зі звинуваченнями, висунутими проти неї в обґрунтуванні до санкцій ЄС, ухвалених після втечі Віктора Януковича з України.

У прокуратурі Відня, яка торік вела слідство проти низки осіб із санкційного списку ЄС за підозрою у відмиванні коштів, заяву компанії Клюєвих наразі не коментують.

Поки невідомо, чи будуть формально подовжені санкції проти SLAV AG. Термін ухвалених рік тому санкцій спливає 5 березня. Їхнє подовження залежить від того, чи будуть у правоохоронних органів матеріали, які дають підставу для подальшого розслідування справи за підозрою у незаконному збагаченні.

На даний момент, як зазначено у реєстрі підприємств Австрії стосовно SLAV AG, заморожені лише акції компанії, якими володіють Андрій і Сергій Клюєви, а також пов’язані із цими акціями права.

У Генеральній прокуратурі України заявили, що австрійські рахунки компанії екс-голови Адміністрації президента Андрія Клюєва та його брата Сергія залишаються заблокованими.

«У деяких ЗМІ, як українських, так і іноземних 2 березня 2015 року з’явилися повідомлення про зняття в Австрії арешту з рахунків та майна компанії SLAV AG братів Клюєвих. З метою недопущення введення суспільства в оману повідомляємо, що активи братів Клюєвих залишаються заблокованими відповідно до обмежувальних санкцій ЄС, застосованих європейською стороною до вказаних осіб у березні минулого року», – йдеться у заяві.

«Наявність обмежень стосовно SLAV AG підтверджується відомостями з Реєстру компаній Республіки Австрія станом на 3 березня  2015 року», – додали в ГПУ.

«Генеральною прокуратурою України в свою чергу відповідно до вимог міжнародних договорів забезпечується взаємне міжнародно-правове співробітництво із компетентними органами Австрійської Республіки у розслідуваних кримінальних провадженнях», – зазначили у відомстві.