Обленерго Суркіса розіграло 32 мільйони для фірм з оточення свого ж керівництва
03.03.2015   //   113 Переглядів

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» 23 лютого за результатами тендеру акцептувало пропозиції на будування ліній електропередавання та ліній зв’язку на загальну суму 31,68 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовляють технічне переоснащення підстанцій «Загвіздя», «Радіозавод» та в Івано-Франківську, Городенці, Надвірній й Коломиї, Космачі, Гринькові й Делятині.

Із загальної суми 16,70 млн грн. отримає ПП «Альфа Енерго Груп». Компанія зареєстрована на Маргариту Ульянову, яка до того була директором фірми. У 2012 році власником було ТОВ «ІМС-Україна», що належить ТОВ «КУА «Західна інвестиційна група» Зоряна Михайляка. Раніше власниками «ІМС-Україна» були Ярослав Якубовський і Дмитро Долішній. У 2008 Долішній заснував громадську організацію «Прикарпатська асоціація муніципального розвитку» – разом із головою правління «Прикарпаттяобленерго» депутатом Івано-Франківської міськради від «Фронту змін» Олександром Бубном, його заступником по обленерго Василем Костюком (очолював тендерний комітет на цих торгах), а також Сергієм Синицею, котрий відомий як лідер профспілкової організації «Прикарпаттяобленерго».

Єдиним конкурентом на «Альфи» по всіх виграних нею лотах було ТОВ «Новітні енергетичні програми», засноване кіпрською компанією «Дерівейшн інвестментс лімітед». Раніше директором цієї фірми був Андрій Бєлєнтьєв, який з 2005 по 2011 рік очолював філію «Прикарпаттяобленерго» у Калуші. Раніше засновником «НЕП» була лондонська компанія «Стренд Інвест ЛТД», яка також була власником ТОВ «ФК «Декра», що є акціонером ЗАТ «СК «Промінь», де керівником є Ярослав Якубовський.

Самі «Новітні енергетичні програми» отримають решту 14, 98 млн грн. із нинішнього замовлення обленерго. Єдиним конкурентом фірми на виграних лотах було ДП «Житомирська механізована колона» ПАТ «Київсільелектро». Директором і власником найбільшого окремого пакету акцій материнської фірми у розмірі 18% є Василь Іванчук. За останні шість років фірма, разом зі своїми дочірніми підприємствами, виграла тендерів на 549,85 млн грн.

«Прикарпаттяобленерго» контролюється структурами власника київського «Динамо» Ігоря Суркіса.