«Укртрансгаз» хотіли зобов’язати виплатити менеджеру Фірташа понад 10 мільйонів за послуги, які невідомо чи були надані
26.02.2015   //  

ТОВ «ДіСі Інжиніринг» намагається через суд стягнути з ПАТ «Укртрансгаз» 9,19 млн грн заборгованості і 1,92 млн грн штрафних санкцій. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 18 лютого.

1 листопада 2012 року «Укртрнасгаз» замовив у ТОВ «ВІТ!», правонаступником якого є ТОВ «ДіСі Інжиніринг», права користування Комплексною автоматизованою системою керування (КАСК). Вартість договору склала 92,54 млн грн. Ціна складається з вартості прав використання KACK SAP і вартості технічної підтримки прав використання цього програмного забезпечення.

У липні 2014 року фірма «ДіСі Інжиніринг» звернулася до суду з вимогою стягнути з держпідприємства борг і штрафні санкції. Фірма вказала, що їй не оплачено, оплачено частково та оплачено невчасно послуги, надані у 2012-2013 рр.

Госпсуд Києва (суддя О.В. Нечай) і Київський апеляційний госпсуд (Головуючий Л.П. Зубець, судді А.І. Мартюк, М.М. Новікова) визнали наявність порушення умов оплати і зобов’язали «Укртрансгаз» виплатити ТОВ «ДіСі Інжиніринг» 9,16 млн грн заборгованості, а також 1,78 млн грн штрафних санкцій.

Однак Вищий госпсуд не погодився із рішеннями попередніх судів і відправив справу на новий розгляд.

ВГСУ вказав, що попередні суди не перевірили наявність у ТОВ «ДіСі Інжиніринг» права користування КАСК, розробником якої фірма не є, та чи може вона передати таке право іншій особі.

Крім того, суди залишили поза увагою умови договору про те, що послуги надаються лише після запиту замовника поетапно. Не з’ясовано, чи надсилав «Укртрансгаз» письмові запити на надання послуг, оплату за які вимагає фірма.

Як зазначив ВГСУ, з актів приймання-передачі, на які послалися попередні суди, не вбачається, які саме конкретно послуги з технічної підтримки прав використання КАСК SАР були надані, в чому саме вони полягали та їх конкретна вартість.

Засновником ТОВ «ДіСі Інжиніринг» є Людмила Якименко, яку на початку 2012 року було обрано головою наглядової ради ПАТ «Кримський содовий завод» з групи Дмитра Фірташа.

З 2010 року по січень 2015 року головою «Укртрансгазу» є Сергій Вінокуров, який до цього очолював компанію «Остхем Україна» та кілька інших структур з групи Дмитра Фірташа.