«Укрзалізниця» віддає 2,4 мільярди Єрємєєву, оточення Корбана і Тищенко програли
23.02.2015   //  

ДП «Укрзалізничпостач» 19 лютого акцептував пропозиції ТОВ «Вог Аеро Джет» на поставку дизпалива на суму 2,4 млрд грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Йдеться про постачання 122 500 тонн дизпалива. Акцептована ціна становить 23 970 грн/т, що нижче від ринкових цін – на момент проведення тендеру гуртові ціни на дизпаливо сягали 25 тис грн/т і подальшому через падіння курсу гривні будуть зростати.

Фірма «Вог Аеро Джет» входить у паливну групу «Континіум» народного депутата Ігоря Єрємєєва. Кінцевим власником офіційно записана голландська фірма «Вест Оіл Групп Холдинг Б.В.».

Окрім фірми-переможця, на торгах брало ще троє учасників – МПП «ВК Імпекс», ТОВ «Укройлпродукт» і ДП «Укртранснафтопродукт».

Власником «ВК Імпекс» записаний Микола Голанов, відомий як начальник відділу технічної експлуатації АЗС тієї ж групи «Континіум». «Імпекс» зареєстрований у Луцьку на одній адресі ще з низкою компаній – з місцевою філією «Золотого Екватора» Єрємєєва та ТОВ «Дельта Вест Оіл Груп». Зараз власником останньої фірми є вищезгадана голландська компанія «Вест Оіл Груп Холдінг Б. В.». А першими засновниками були партнери Єрємєєва по «Контініуму» Степан Івахів та Сергій Корецький.

Ще два учасники держпідприємство «Укртранснафтопродукт» і ТОВ «Укройлпродукт» відомі тим, що фігурували у скандалі з арештованим дизпаливом біглого бізнесмена Сергія Курченко. Воно зберігалось на базі «Роснафти» під Києвом і на підставі судового рішення у жовтні його почали вивозити звідти під прикриттям автоматників нібито на інше місце зберігання.

Офіційно йшлось про те, що арештоване паливо Курченка має бути згодом продано по встановленій спеціальною комісією ціні.

Після цього з’явились повідомлення, що приватна фірма «Укройлпродукт» продає дизель по цінам нижче від ринкових.

Фірма «Укройлпродукт» входить до групи компаній «Фактор» Сергія Тищенка, колишнього чоловіка Олени Тищенко. Вона після Майдану була призначена запрошена на роботу у уряд на посаду голови Міжвідомчої робочої групи з питань антикорупційного законодавства. Її запрошував на той момент в.о. голови Адміністрації президента України Сергій Пашинський. У інтервю «Економічній правді» Олена Тищенко застерігала від того, щоб конфісковане паливо Курченко не було продане по заниженій ціні.

ДП «Укртранснафтопродукт» з червня 2014 року очолив Володимир Гаврилов, відомий як засновник ТДВ «Концерн «Весна», яке є співзасновником ПрАТ «Страхова компанія «Весна-Поліс». Акціями останнього володіє Володимир Горб, який очолював компанію «Славутич-капітал» Геннадія Корбана – нинішнього заступника губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського.

Нагадаємо, що Укрзалізниця транслювала торги по цьому тендеру онлайн. Попри це переможцем цього тендеру, як і минулого року стало «Вог Аеро Джет». За даними «ВДЗ», компанія почала вигравати тендери у грудні 2013 року. Не враховуючи останнього тендеру, вона отримала держзамовлень на 3,995 млрд грн., більша частина суми припала на паливний тендер «Укрзалізничпостачу», так само розіграний з «рідною» компанією «Укрпостач-Нафтотрейд».

Новий міністр інфраструктури Андрій Пивоварський раніше працював у паливній групі Ігоря Єрємєєва гендиректором “Континіуму”.