Прокуратура не може забрати у структур Василя Хмельницького 43 гектари на острові Галерний
19.02.2015   //   303 Переглядів

Столичній прокуратурі не вдалося в суді скасувати рішення Київради, за яким ТОВ «Галерна затока» отримало в довгострокову оренду 43,6 га на острові Галерний. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 12 лютого.

1 жовтня 2007 року Київрада ухвалила рішення про передачу ТОВ «Галерна затока» в оренду на 15 років ділянки площею 43,6 га на вул. Галерній, 2 у Голосіївському районі для реконструкції споруд під об’єкти відпочинку та спорту. При цьому територію, надану в оренду, було вилучено із зони зелених насаджень загального користування і віднесено до території громадських будівель та споруд.

У 2008 році було внесено зміни до вказаного рішення. Ділянка надавалася для будівництва житлово-адміністративного і культурно-розважального комплексів, малоповерхової житлової забудови.

Договір оренди сторони уклали за рішенням суду у редакції, на якій наполягала фірма.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову прокуратури. А Вищий госпсуд залишив це рішення без змін. Суд виходив з того, що проект відведення ділянки був погоджений із відповідними органами, а міськрада ухвалила рішення у межах своєї компетенції.

Цей висновок суду підтверджується рішенням суд від 2013 року по іншій справі: екологічна прокуратура теж просила скасувати вказане рішення Київради, однак суд відмовив.

Засновниками ТОВ «Галерна затока» є Володимир Весельський і ПАТ «Вадес Кепітал Менеджмент», власником якого є кіпрська компанія «Кангала Трейдінг Лімітед» (Kangala Trading Limited).

Раніше співзасновником ТОВ «Галерна затока» було також ПАТ «Інвестиційна група «Регіон-Капітал», засновником якого є та ж Kangala Trading Limited. ІГ «Регіон-Капітал» є співзасновником ТОВ «Агрокомбінат «Хотівський», яке пов’язують колишнім народним депутатом від Партії регіонів Василем Хмельницьким та його партнером по UDP екс-депутатом Київради Андрієм Івановим.

Нагадаємо, на скандально відомому засіданні Київради 1 жовтня 2007 року було передано в оренду і власність різним юридичним особам близько 2 тис га столичної землі. В основному, в урочищах Голосієво, Пирогово, Жукового та Козачого острова, Конча-Заспівського лісництва та Дачного лісництва. При цьому рішення стосовно близько 1,5 тис га землі були прийняті в інтересах бізнес-групи Василя Хмельницького.

Вулиця Галерна з’явилася у Києві наприкінці 2007 року.