Ахметов стягнув з залізниці ще 30 мільйонів за лізинговими контрактами
12.02.2015   //   88 Переглядів

Суд стягнув з Державного підприємства «Одеська залізниця» на користь ПАТ «Лізингова компанія «Укртранслізинг» 24,45 млн грн заборгованості з оплати лізингових платежів, а також 4,76 млн грн штрафних санкцій. Про це свідчить рішення Господарського суду Одеської області від 2 лютого.

У серпні 2007 року «Одеська залізниця» і «Укртранслізинг» уклали договір фінансового сублізингу, за яким залізниця отримала у користування 10 електровозів магістральних серії 2ЕС5К вартістю 230 млн грн.

У вересні минулого року «Укртранслізинг» звернувся до суду з вимогою стягнути із залізниці 24,45 млн грн заборгованості з оплати лізингових платежів.

Суд стягнув із залізниці також 3,59 млн грн. пені та 1,17 млн грн. – 3% річних.

Нагадаємо, за останні кілька місяців «Укртранслізинг» через суд стягнув з «Південно-Західної залізниці» 24,42 млн грн заборгованості і штрафних санкцій за лізингові електровози і пасажирські вагони.

Крім того, суд зобов’язав «Південну залізницю» виплатити «Укртранслізингу» 4,87 млн боргу та 628 тис грн штрафних санкцій. У цій справі йдеться про заборгованість з оплати лізингових платежів за користування щебенеочисною машиною РМ-80 вартістю 60 млн грн.

47,67% акцій ПАТ «Укртранслізинг» належать Фонду держмайна. Власником 49,96% акцій «Укртранслізингу» є донецьке ТОВ «Лемтранс» з групи Ріната Ахметова. Ще 2,33% акцій підприємства належить донецькій корпорації «Міжрегіональний промисловий союз» (МПС), основним власником якої є той же «Лемтранс».

Засновником ТОВ «Лемтранс» значиться кіпрська компанія «Лемтранс Лімітед», керівником – Володимир Мезенцев.