В «Укрспирт» повернулись менеджери часів Януковича, заявив біглий екс-директор держпідприємства Лабутін
11.02.2015   //   413 Переглядів

В останні місяці на роботу в «Укрспирт» повернулись кілька працівників, які працювали у держпідприємстві за часів Віктора Януковича. Про це в інтерв’ю «Економічній правді» повідомив екс-директор «Укрспирту» Михайло Лабутін, який нині знаходиться у розшуку за підозрою у економічних злочинах під час роботи на держпідприємстві.

За словами Лабутіна, раніше схемами по заробітку в «Укрспирті» керували дві групи. Одну представляв Іван Аврамов, бізнес-партнер екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка. Другу представляв Олексій Чеботарьов, пов’язаний з біглим екс-міністром МВС Віталієм Захарченком.

«Після того, як я був усунутий з “Укрспирту”, які люди повернулися? Всі ті люди, які працювали там раніше, безпосередньо займалися “схемами” списання “лівого” спирту і виводили гроші з підприємства», – сказав Лабутін.

Серед них екс-керівник «Укрспирту» назвав І. Довбіуса (за даними “ЕП”, у 2010 році управляв відділом контролю обігу в державному концерні), Руслана Пакуляка (працював у відділі контролю виробництва концерну), Анатолія Далібожика (нинішній замдиректора «Укрспирту»).

Лабутін пов’язує з Чеботарьовим діяльність першого заступника голови Державної фіскальної служби Володимира Хоменка, «який має повний цикл виробництва лікеро-горілчаної продукції у Криму. Ще з тих часів Чеботарьов поставляв в Крим спирт на ці всі підприємства».

Володимир Хоменко з 1997 по 2007 рік займав керівні посади у податковій та ГУ МВС Криму, був там представником президента, депутатом кримського парламенту.

Також до Лабутін вважає, що до схем по списанню лівого спирту під виглядом біоетанолу через компанії «Техінсервіс» причетний нардеп Андрій Іванчук, однокурсник та бізнес-партнер прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Разом з тим Лабутін заявив, що «за Чеботарьовим стоїть [генпрокурор Віктор] Шокін, це його хрещений батько» і, що Хоменко і Яценюк «жонаті на рідних сестрах». При цьому дружину податківця звуть Тетяна Дмитрів Тарасевич, прем’єр-міністра – Терезія Вікторівна Яценюк (дівоче прізвище Гур).

У січні 2015 року Державна фіскальна служба повідомила, що Михайло Лабутін та головбух «Укрспирту» Сергій Безродний оголошені у міжнародний розшук «за фактом вчинення тяжких злочинів, пов’язаних з ухиленням від сплати податків та розкраданням державних коштів». У інтерв’ю «Економічній правді» Лабутін заявив, що він не причетний до жодних злочинів, а звинувачення у корупції вважає замовленими.

19 грудня 2014 року Лабутін за допомоги батальйону «Айдар» втік з лікарні, випередивши його можливий арешт.

17 грудня Кабмін звільнив Лабутіна з посади керівника «Укрспирту».

11 грудня стало відомо, що Лабутіну повідомили про підозру у фінансових махінаціях на суму 200,7 млн грн.

Лабутін очолив «Укрспирт» наприкінці травня цього року по квоті партії «Свобода».