«Прикарпаттрансгаз» замовив фірташівцям електрику на 138 мільйонів (виправлено)
04.02.2015   //  

(виправлено у частині порівняння з тарифами обленерго)

«УМГ «Прикарпаттрансгаз» (філія ПАТ «Укртрансгаз») 30 січня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Агенція інвестиційного менеджменту» на постачання електроенергії для об’єктів Богородчанського лінійного виробниче управління магістральних газопроводів. Вартість угоди склала 137,93 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено постачання електроенергії I і ІІ класів напруги. Законтрактовані ціни на обидва –є нижчими аніж ті, за якими постачає електроенергію промисловим споживачам «Прикарпаттяобленерго».

Клас напруги Кількість кВт*год Ціна тендерна, коп./кВт*год Ціна обленерго, коп./кВт*год (без ПДВ) Ціна обленерго, коп./кВт*год (з ПДВ)
I – ий 117 500 000 114,896 108,37 130,04
II – ий 2 000 000 146,244 132,11 158,53

Компанія «Агенція інвестиційного менеджменту» виграє тендер вперше. Власником фірми від самого заснування у 2004 р. є британська компанія «Альбермарл Трейдінг Лімітед» («Albermarle Trading Limited»). Вона у свою чергу належить віргінському оффшору «Веделл Венчерз Інк» (Wadell Ventures Inc). Очолює українську фірму Валентин Цецюрський.

У 2009-2011 р.р. «Агенція» була співвласником ТОВ «Білогірські Вапняки». Цією фірмою вона володіла спільно з «Кримським содовим заводом» Дмитра Фірташа, пізніше одноосібним власником лишився завод.

Замдиректора «Агенції» Юрій Пушенко у 2013 році був відомий як заступник голови правління з комерційної діяльності та обслуговування клієнтів ПАТ «Київоблгаз» Фірташа. Ще один замдиректора «Агенції» Дмитро Круподьоров раніше був відомий як замголови правління “Дніпропетровськгазу”.

У 2005-2006 р.р. «Агенцію» очолював Олександр Притика. До того, як стати директором цієї фірми, Притика очолював ДАК «Українські Поліметали». За його керівництва в оренду «Кримському Титану» Фірташа були передані майнові комплекси Іршанського та Вільногірського ГЗК.

Окрім того, з 2010 р. Олександр Притика також очолює у якості директора ТОВ «Регіональна газова компанія», також пов’язкане з Фірташем. Компанія зареєстрована на дві кіпрські фірми – «Езме Істеблішмент Лімітед» й «Халді Трейдінг Лімітед» – однак в Києві незмінно приписана в бізнес-центрі «Парус» Дмитра Фірташа, на Мечникова 2а на 29 поверсі, який також займали структури Group DF і куди Фірташ в 2011 р. перевів офіси контрольованих ним облгазів. Саму «Регіональну газову компанію» було створено для управління підконтрольними Фірташу міськ- та облгазами.

На нинішньому тендері в протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів контактний номер «Агенції» вказаний як (044) 585-74-32. Водночас, за даними ЄДРПОУ, цей номер офіційно зареєстрований за ТОВ «АРК Медіа», що належить Сергію Олександровичу Притиці.

На єдиним конкурентом «Агенції» було харківське ТОВ «Енергосервіс Плюс» Оксани Швецової.

Після опублікування цієї інформації начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою «Укртрансгазу» повідомив «Нашим Грошам» про помилку у нашій інформації.

Для порівняння було використано тариф «Прикарпатобленерго» без урахування ПДВ. Тоді як урахування податку робить тариф обленерго дорожчим від тендерної пропозиції «Агенції інвестиційного менеджменту».

Редакція «Наших Грошей» приносить свої вибачення усім зацікавленим сторонам за невірну інформацію.