Наближеній до опонента Анісімова фірмі залишили майже 2 гектари на березі Дніпра під забудову
03.02.2015   //  

Суд залишив ділянку площею 1,88 га на березі Дніпра у Запоріжжі забудовнику – ТОВ «Компанія Радіо Крок». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 21 січня.

У квітні 2009 року Запорізька міська рада передала ТОВ «Компанія Радіо Крок» в оренду на 10 років ділянку площею 1,88 га, що розташована за адресою: вул. Нижньодніпровська/вул. Немировича-Данченка в Запоріжжі. Фірма отримала землю для розташування багатофункціонального житлового комплексу.

У договорі сторони визначили, що на час будівництва орендна плата становитиме 4201 грн., а після введення будинків в експлуатацію – 8403 грн. або 0,09% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2009 року.

У червні 2014 року прокурор Орджонікідзевського району Запоріжжя, представляючи інтереси міськради, звернувся до суду з вимогою розірвати договір оренди і повернути ділянку місту. Підставою для цього він назвав те, що фірма вже три роки не платить за оренду. Так, за період з 30.10.2011 по 30.01.2014 борг становив 15103 грн.

Суд першої інстанції позов прокуратури повністю задовольнив. Але апеляційний суд це рішення скасував, відмовившись задовольнити вимоги прокуратури. Вищий госпсуд погодився із доводами апеляційного суду.

Колегія суддів дійшла висновку, що в даному випадку істотність порушення має розглядатися через розмір завданої місту шкоди, а сума у 15103 грн. є незначною.

Також колегія суддів вказує, що наслідки, які настають від розірвання договору, не є співрозмірними для сторін. Так, місто за вказані три роки недоотримало незначну суму орендної плати. Натомість фірма, у разі розірвання договору може понести значні втрати, адже для здійснення будівництва вже залучила значну кількість коштів від кредиторів.

Крім того, суд взяв до уваги, що в липні 2014 року вже під час розгляду справи фірма повністю сплатила борг.

Засновниками ТОВ «Компанія Радіо Крок» є ТОВ «Данмар Інвест», ТОВ «Дніпротехпоставка», ТОВ «Лізингова компанія «Агротехінвест», ПАТ «КУА «Славутич-Інвест», Вікторія Філоненко і Дмитро Швець, який протягом 2006-2010 рр. був депутатом Запорізької обласної ради та членом Партії Регіонів.

ТОВ «Компанія Радіо Крок» є правонаступником ЗАТ «Компанія Радіо Крок», одним із засновників якого протягом 2001-2011 рр. був бізнесмен Борис Шестопалов. На президентських виборах 2010 року він очолював обласний штаб Арсенія Яценюка. У 2011 році Шестопалов покинув Запоріжжя через конфлікт з авторитетним бізнесменом Євгеном Анісімовим, якого тоді вважали «смотрящим» від колишнього нардепа-«регіонала» Юри Єнакіївського. У березні 2013 року Шестопалов повернувся, а у 2014 році – балотувався до парламенту від Блоку Петра Порошенка. Борис Шестопалов у 2012-му увійшов до списку 200 найбагатших українців за версією «Фокуса».

Шестопалов разом із Дмитром Швецем контролювали торгову мережу «Домотехніка».

Шестопалов і досі причетний до ТОВ «Компанія Радіо Крок». Так, ця фірма зареєстрована у Запоріжжі на вул. Рекордній, 20-А. За цією ж адресою прописане ТОВ «Голд Інтер Медіа», засновниками якого є ПАТ «КУА «Славутич-Інвест», Борис Шестопалов, а також син екс-депутата (2006-2010) Запорізької облради Юрія Чекальського Сергій Чекальський, син народного депутата Петра Ваната Максим Ванат, а також колишній нардеп, а нині голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення України Юрій Артеменко.