МОЗ звільняє директора Інституту раку, проти працівників якого порушено карну справу за завищення закупівельних цін на ліки для дітей
03.02.2015   //  
Ігор Щепотін у ролі екскурсовада по Інституту для президента України Віктора Януковича і міністра МОЗ Раїси Богатирьової.

Ігор Щепотін у ролі екскурсовада по Інституту раку для президента України Віктора Януковича і міністра МОЗ Раїси Богатирьової.

Міністерство охорони здоров’я вирішило звільнити з посади директора Національного інституту раку Ігоря Щепотіна, на якого заведено декілька кримінальних справ. Про це повідомила замміністра Альоша Терещенко у листі профспілковій організації Інституту, який оприлюднила організація «Пацієнти України».

«Після закінчення терміну дії контракту з І. Щепотіним 11.02.2015 його буде звільнено та розпочато процедуру обрання претендентів на конкурсній основі», – йдеться у листі.

В ньому також зазначається, що за результатами перевірки, здійсненої в травні минулого року, було знайдено ряд порушень та зловживань з боку службових осіб Національного інститут раку. Слідство веде Голосіївське РУ ГУМВС.

«На жаль, через недосконалості українського законодавства недобросовісних керівників неможливо звільнити навіть через зловживання владою. Тим не менше, ми знайшли спосіб зробити це законно та провести відкритий та прозорий конкурс на цю посаду. Я дуже сподіваюся, що правоохоронні органи доведуть всі перевірки до кінця і, у разі встановлення вини, притягнуть до відповідальності працівників інституту, які наживалися на людському горі» — заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.

Кримінальне провадження проти керівництва Національного інституту за фактом закупівлі ліків за завищеними цінами було порушено за заявою «Центру протидії корупції».

Ответ Терещенко 12.01.15 (2)

«Наша команда вже давно моніторить закупівлі інституту, як ключового органу, що відповідає за боротьбу з онкологією в Україні. Ми вже не раз звертали увагу правоохоронців на закупівлі ліків Інститутом за завищеними цінами, чи, скажімо, купівлі непотрібного обладнання на десятки мільйонів гривень, яке потім ржавіє на складах. Так, лише за нашою заявою, переплата на ліках для дітей, що закуповував Інститут тільки по 2 препаратам, в порівнянні з закупівельними цінами МОЗ, склала 1,3 млн. гривень. Тим не менше, справи, так нікуди далі не йдуть, в той час, коли Ігор Щепотін, живе в маєтку за мільйони доларів, що ні як не співпадає з його офіційними доходами», – повідомив голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Річний бюджет Національного інституту раку становить 84 млн грн. Це чверть від усіх асигнувань держави на боротьбу з онкологічними захворюваннями. Національний інститут раку є ключовим органом в Україні по боротьбі з онкологією. Саме інститут формує заявки на закупівлю ліків в усі регіони України за кошти державного бюджету.

«В Україні виліковність від раку складає менше 50%. Тобто кожен другий пацієнт з таким діагнозом помирає, в той час коли за кордоном лікарям вдається врятувати до 70% пацієнтів, а в таких розвинутих країнах як Ізраїль – до 80%. Якби ті гроші, які сьогодні виділяються державою на боротьбу з онкологією, не витрачалися на непотрібне обладнання, а на те, що справді може врятувати пацієнтів, розвиток цього напрямку в медицині, то ми могли б зберегти життя сотням тисяч українців щороку. Саме тому, ми сьогодні маємо об’єднати зусилля всіх громадських організацій, пацієнтів та лікарів, щоб головним борцем з онкологією стала порядна людина, яка поставить собі за ціль досягти середнього по Європі рівня одужання від раку, а не власне збагачення». — стверджує голова правління БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей.

Згідно з інформацією Національного реєстру щороку в Україні від раку помирає близько 100 000 людей.