Метро на Троєщину пропонують будувати за 2 мільярди і 4 років, хоча є бажаючі зробити це за 5 мільярдів і 10 років
28.01.2015   //   154 Переглядів

метро122 грудня 2014 р. Держкорпорація «Укрметротунельбуд» спільно з Кипївміськрадою провели громадські слухання щодо двох варіантів будівництва метро на житловий масив Троєщина – по вулиці Бальзака й по проспекту Маяковського. Більшість учасників підтримали варіант будівництва по вулиці Бальзака – вартістю близько 2 млрд грн. і тривалість в 4 роки. Протокол слухань оприлюднено на сайті Київської міськдержадміністрації (документ).

Чинним генпланом розвитку Києва до 2020 р. визначено будівництво лінії метро від вул.Милославської по вул.Бальзака на Троєщині до південних Осокорків. Також передбачено Подільсько-Вигурівську лінію метро від аеропорту «Жуляни» до Братиславського шосе.

Разом з тим, у проекті нового Генплану до 2025 року закладене будівництво лінії метро на просп. Маяковського.

Якщо будувати гілку по Бальзака, то це обійдеться в 2,1 млрд грн. і займе 4 роки. Якщо прокладати метро по Маяковського, то кошторис зростає до 4,8 млрд грн., а термін виконання робіт у понад два рази – до 10 р.

Більшість учасників слухань виступили проти зміни проекту через кошти, терміни будівництва та через низку супутніх проблем при будівництві по Маяковського.

метро2Колишній мер Києва Олександр Омельченко висловив думку про недоцільність збільшення вартості будівництва метро на Троєщині через зміну напрямку траси і проведенням ї по Маяковського.

При цьому Омельченко повідомив, що заради такого рішення «сьогодні намагаються для проштовхування такого рішення навіть замовника змінити – відсторонити від функцій замовника КП «Київський метрополітен», який був і є замовником будівництва більше 70 км метро в м. Києві із 52 станціями».

Т.в.о голови Деснянської РДА Вадим Онофрійчук заявив, що будівництво по Маяковського призведе «до повного зупинення руху на Троєщині. Транспортний колапс неприпустимий … Така ідея могла виникнути тільки у людей, які зовсім не орієнтуються в транспортній реальній ситуації на троєщині».

Окрім того, на думку голови постійної комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК Олександра Клюса, йтиметься не тільки про транспортний колапс, а й про комунальний: перекладати доведеться магістральні трубопроводи великих діаметрів – тепломережі, водогін високого тиску, зливостійний та каналізаційний колектори, а також магістральний газопровід.

Також, за словами заступника начальника КП «Київський метрополітен» Ігоря Сушка, через вузький профіль проспекту (50-70 м) та щільну забудову – можливі деформації будинків, а для встановлення захисних екранів доведеться знову все перекопати.

Окрім того, зазначив директор ДП «Інститут Київгенплан» Володимир Чекмарьов, варіант траси по Бальзака передбачає можливість накриття лінії зі спорудженням унікальних інвестиційних об’єктів офісно-торговельного, виставкового та спортивно-реабілітаційного призначення та громадського обслуговування. Натомість по Маяковського така можливість відсутня – також через те, що він вузький.

На слуханнях був присутній заступник головного інженера ТОВ «Київметропроект» Олександр Хавін, який зазначив, що при розробці нового Генплану з цим переносом лінії на Маяковського, проектувальників метрополітену було відсторонено. Хоча старий проект уже вивчався японськими спеціалістами і був схвалений для виділення кредитних коштів від Уряду Японії на 30 років.

Окрім того, заввідіділу секретаріату Кабміну Олег Авраменко підсумував, що КМУ все одно не виділятиме кошти на дорожчий проект у зв’язку з катастрофічним дефіцитом коштів.

Натомість перший заступник директора Департаменту містобудування й архітектури Андрій Куделін заявив, що метро по Маяковського вести цілком доцільно, зелених зон достатньо для розташування станцій, а перегони можна будувати й закритим способом.

Разом з тим, можливий і третій варіант: за словами головного спеціаліста Департаменту містобудування та архітектури Віктора Петрука, до квітня поточного року буде розроблено транспортну модель Києва з варіантами проведення електрички по Бальзака чи швидкісного трамваю по Драйзера і Закревського.

Про результати обговорень поінформовано віце-прем’єр-міністра Віталія Вощевського, а також главу КМДА Віталія Кличка – для прийняття остаточного рішення.