Заступник Яреми у суді програв спір щодо повернення землі у столичному заказнику, де Іванющенко будує «Межигір’я-2»
26.01.2015   //  
Будівництво маєтку для Юрія Іванющенка

Будівництво маєтку для Юрія Іванющенка

Суд залишив у власності ОЖБК «КОТМІСТ» і ряду фірм 65,13 га, що знаходяться на 21 км Столичного шосе у Голосіївському районі Києва. Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 18 грудня 2014 року.

У березні 2014 року суд відкрив провадження за позовом заступника Генпрокурора, який вимагав визнати недійсними рішення Київради, згідно з якими обслуговуючий кооператив житловий кооператив «КОТМІСТ» у 2007 році отримав безоплатно у власність 65,13 га у ландшафтному заказнику місцевого значення «Жуків острів». Крім того, у 2009 році кооператив отримав в оренду 6,26 га для рекреаційних цілей та благоустрою території строком на 49 років.

Суд першої інстанції задовольнив позов заступника Генпрокурора і скасував рішення Київради, визнавши відсутнім у кооперативу і фірм, яким той передав частину земель, право власності і права оренди на вказані ділянки.

Господарський суд виходив з того, що ОКЖК «КОТМІСТ» не створювався як житлово-будівельний кооператив, оскільки до його складу входить всього чотири особи (а має бути не менше п’яти), які не перебувають на квартирному обліку.

Крім того, кооператив отримав у власність та оренду ділянки, що розташовані в межах місцевого заказника. А такі землі передаватись у приватну власність не можуть, і будівництво житлових будинків там суперечить законодавству.

Однак апеляційний суд рішення госпсуду скасував і у задоволенні позову заступнику Генпрокурора відмовив.

Апеляційний суд вказав, що положення земельного законодавства не встановлюють обов’язку для Київради та органів, що погоджують проект відведення земельної ділянки, встановлювати правомірність процедури утворення юридичної особи, що претендує на отримання земельної ділянки.

Апеляційний суд не бачить підстав стверджувати, що ОКЖК «КОТМІСТ» не створювався як житлово-будівельний кооператив, оскільки установчі документи та держреєстрація кооперативу чинні. Разом з тим те, що це саме житловий (житлово-будівельний) кооператив, було встановлено ще у 2008 році постановою ВГСУ у справі за позовом столичної прокуратури, що представляла інтереси Міністерства охорони навколишнього природного середовища і вимагала скасувати рішення Київради про передачу ділянок ОКЖК «КОТМІСТ». Як вказує апеляційний суд, у цій справі було встановлено, що Київрада правомірно безоплатно передала ділянки кооперативу і це не потребує повторного доведення.

Крім того, апеляційний суд не погоджується з тим, що виділені кооперативу ділянки розташовані в межах заказника. Суд вказує, що Київрада досі не затвердила проект землеустрою з організації та встановлення меж цього об’єкта. Тому доказів розташування ділянок саме в межах заказника немає.

Даних щодо подання касаційної скарги заступником Генпрокурора у судовому реєстрі поки немає.

Нагадаємо, 1 жовтня 2007 року Київрада прийняла рішення про передачу у власність ОКЖК «КОТМІСТ» 65,13 га на 21 км Столичного шосе у столиці. Раніше цю землю орендувало СГ ТОВ «Бузівське», яке добровільно відмовилося від оренди на користь кооперативу.

У подальшому «КОТМІСТ» вніс ці ділянки до статутного капіталу ТОВ «Будівельна спілка». Останнє передало ділянку площею 22,9 га до статуту ТОВ «Земконтракт», 5,63 га до статуту ТОВ «Лігабуд», і 30,52 га до статуту ТОВ «Срібна затока», яке поділило ділянку на сім частин. Ділянку площею 8 га ця фірма залишила у себе, а решту ділянок передала до статутів ТОВ «Сателін», ТОВ «Провін» і ТОВ «Інтеграліті Інвест».

Як повідомлялося, саме на землі, яку ТОВ «Будівельна спілка» передало ТОВ «Срібна затока» зводиться комплекс будівель «Межигір’я-2» екс-«регіонала» Юрія Іванющенка.

Засновниками ОКЖК «КОТМІСТ» є Антоніна Тригуб, Сергій Бондаревський, Костянтин Панченко і Валентина Лопух. Останні двоє є співзасновником цілої низки кооперативів, які 1 жовтня 2007 року отримали землі у столиці під забудову.

Засновниками ТОВ «Будівельна спілка» є ОЖКБ «КОТМІСТ» і ОЖКБ «Технолог», засновниками якого є Тетяна Селецька, Андрій Різун, Олена Ірініна і Дмитро Федотов.

Засновниками ТОВ «Срібна затока» є Микола Ігнатенко і ТОВ «Армаріум Ленд Груп», яке заснували шість кіпрських компаній. Директором «Армаріум Ленд Груп» є Олег Миколайович Петровський. Людина з таким ПІБ станом на 2012 рік була першим заступником гендиректора КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни).

Екс-нардеп від Партії регіонів Василь Хмельницький у 2013 році заявляв, що йому належало 50% в статутному капіталі компанії «Мастер-Авіа», яка є оператором «Жулян». А решта належала компанії народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

ТОВ «Інтеграліті Інвест» очолює Софія Шевеля. Вона також є директором ТОВ «Альді Інвест», де співзасновником є «Індастрі Іст Юроп Інвестментс Лімітед» (Кіпр). Ця ж кіпрська компанія до листопада 2010 року володіла 50% ЗНВКIФ «Новi технологiї», президентом якого є партнер Юрія Іванющенка – Іван Аврамов.

Одним із кінцевих власників СГ ТОВ «Бузівське» є ТОВ «Столиця-Інвест-Сервіс», основну частку в якому має ТОВ «КУА «Акерс Інвест», яке пов’язують з Василем Хмельницьким.