Суд залишив пов’язаним із Супруненками фірмам землю під забудову біля Михайлівського собору (фото)
19.01.2015   //   528 Переглядів

Суд відмовився повернути Київраді ділянку площею 0,55 га на вул. Михайлівській, 24-26 та Михайлівській площі. Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 23 грудня.

У лютому-березні 2007 року Київрада передала ТОВ «Укрінвестресурс» в оренду ділянку площею 0,55 га строком на 10 років. Фірма отримала 0,27 га та 0,03 га – для реконструкції та облаштування скверу, а також 0,25 га – для будівництва готельно-офісного комплексу з паркінгами. У травні того ж року Київрада ділянку площею 0,25 га продала «Укрінвестресурсу», який у 2008 році перепродав її ТОВ «М-Плаза», яке у свою чергу у 2011 році перепродало землю ТОВ «Грін Плаза».

Проект апарт-готелю «Михайлівський» на замовлення ТОВ «Грін плаза»

Проект апарт-готелю «Михайлівський» на замовлення ТОВ «Грін плаза»

Столична прокуратура спробувала оскаржити рішення Київради практично одразу, звернувшись до суду ще у 2007 році. Однак суди перших інстанцій у задоволенні позову відмовили, Вищий госпсуд відправив справу на новий розгляд, а у подальшому прокуратура сама відкликала своє апеляційне подання по цій справі.

Навесні 2014 року заступник прокурора Києва, представляючи інтереси КМДА, знову звернувся до суду. Він вимагає скасувати рішення Київради та визнати недійсними договори оренди і продажу землі, яка взагалі не підлягала передачі до приватної власності.

Прокуратура наголошує, що ділянки знаходяться на території пам’ятки археології національного значення – культурний шар Города Ярослава та в безпосередній близькості до будинку по вул. Михайлівській, 24, який є нововиявленою пам’яткою архітектури.

Суди перших двох інстанцій у задоволенні позову прокурору відмовили.

Суди вказали, що при передачі ділянки в оренду було дотримано всі умови земельного законодавства. Зокрема, проект відведення ділянки було погоджено усіма необхідними контролюючими органами. Також суд вказує на наявність чинного позитивного висновку державної експертизи землевпорядної документації, законність якого прокурором не спростована.

При цьому суди зазначили, що у власності фірми «Грін Плаза» перебуває ділянка площею 0,25 га, яка з 2004 року перебувала у користуванні Головного управління житлового забезпечення з цільовим призначенням для забудови. І Управління не заперечувало проти припинення права користування і передачі ділянки «Укрінвестресурсу».

05myh

Стосовно ж частини ділянки, яка залишається в оренді в «Укрінвестресурсу», то суди вказують, що вона знаходиться на Михайлівській площі в межах заповідника «Стародавній Київ». І при її відведенні не було допущено жодних порушень, оскільки її використання для фірми обмежене – для реконструкції та облаштування скверу без права капітальної забудови його наземної частини.

Суди неодноразово вказували, що ділянка по вул. Михайлівській, 24-26 та Михайлівській площі знаходяться в межах охоронної зони ансамблю споруд Софійського собору. При цьому вони зазначили, що жодна норма чинного законодавства не передбачає заборони на відведення земельних ділянок, які належать до категорії земель історико-культурного призначення. Щодо такої категорії земель встановлено лише необхідність отримання дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

У 2011 році компанія «Archimatika» на замовлення ТОВ «Грін Плаза» розробила проект 8-поверхового Апарт-готелю «Михайлівський», який мав би розміщуватися на ділянці площею 0,25 га. Загальна площа комплексу становить 10088,72 кв м.

Засновниками київського ТОВ «Грін Плаза» є Катерина Александрова і ТОВ «Фортакс Девелопмент Груп», засновником якого є лондонська компанія «GPP Developers Ltd». Засновником останньої є компанія «Global Prime Properties Group Ltd» (Віргінські острови).

Зауважимо, що «GPP Developers Ltd» зареєстроване за однією адресою (Лондон, Бедфорд роуд, 20-22) з компанією «Global Prime Properties Limited», яка є засновником фірми «Пропріо-О». Протягом 2007-2011 років засновниками останнього були фірми «Еквітас» і «Паладіс», співзасновником яких є народний депутат (самовисуванець) Олександр Супруненко, брат екс-зятя мера Києва Леоніда Черновецького В’ячеслава Супруненка.

Фірми «Грін Плаза», «Фортакс Девелопмент Груп» і «Пропріо-О» зареєстровані у Києві за однією адресою: вул. Червоноармійська, буд. 9/2.

Засновниками ТОВ «М-Плаза» є Олексій Ісаєв і ТОВ «Феноріс Груп», основним засновником якої є британська компанія «Кредері Лтд.». За даними ЗМІ, компанія «Феноріс» відносилася до сфери впливу В’ячеслава Супруненка.

ТОВ «Укрінвестресурс» у 2006 році заснував мешканець Броварів Олег Литовченко. Нині він залишається директором компанії, а її засновниками стали чотири київські фірми – ТОВ «Аніра», ТОВ «Молетрі», ТОВ «Полівед» і ТОВ «Предіум». Засновниками усіх чотирьох фірм є ТОВ «Гвардіс Груп» і ТОВ «Є. Джи. Ай. Груп.», керівником – Павло Бабчинецький.

ТОВ «Гвардіс Груп» зареєстроване у Києві на вул. Червоноармійська, буд. 9/2. Його засновником є кіпрська компанія «Гвардіс Фінанс Лімітед», керівником – Катерина Шевцова. Засновником ТОВ «Є. Джи. Ай. Груп.» є компанія «Yerrent Overseas Management Corp.» з Віргінських островів, а керівником – Дмитро Федоров.