Росіяни планують вкрасти у України газу на $50 мільйонів за допомогою «вишки Бойко»
16.01.2015   //   128 Переглядів

Кримська компанія «Черноморнефтегаз» повідомила про поновлення буріння двох свердловин на Одеському газовому родовищі у грудні 2014 року. Вони запрацюють у січні і це дозволить збільшити річний видобуток газу на 146 млн кубометрів, що у поточних цінах становить близько $50 млн.

Буріння і видобуток ведеться на Одеському родовищі, яке знаходиться на шельфі України менш ніж в 100 кілометрах від українського берегу. Тоді як до найближчої берегової точки Криму понад 150 км.

Видобутком займається установка «Петро Годованець». Вона була придбана у 2011 році за $400 млн, що було майже вдвічі дорожче від ціни виробника. Через цей скандал бурова отримала неофіційну назву «вишка Бойко» по прізвищу тодішнього міністра енергетики України Юрія Бойка. Саме його відомство займалось цим придбанням.

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» було захоплено Росією під час анексії Криму. Після цього «Черноморнефтегаз» за дев’ять місяців видобув 1,5 млрд кубометрів газу. І тепер планується збільшення видобутку газу з території України.

Нагадаємо, залишки українського військового флоту переведено з Криму до Одеси. У розпорядженні верховного головнокомандуючого України Петра Порошенка є десять кораблів, у тому числі фрегат «Гетьман Сагайдачний» і ракетний корабель «Прилуки».