Онищенко оформив 20% своєї газодобувної фірми на довірених осіб біглого Азарова
09.01.2015   //  

Новим акціонером газовидобувної компанії «Пласт» народного депутата Олександра Онищенка стала фірма менеджерів групи біглого екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова.

За даними SMIDA, у грудні 2014 року 20% акцій ПАТ «Пласт» відійшло ТОВ «Новард Плюс» за рахунок зменшення акцій у кіпрського офшора «Остексперт лімітед».

Засновником «Новард Плюс» є Констянтин Пивоваров, на якого, за даними «Української правди», після введення санкцій сім’я Азарова переписала частину власності. У тому числі австрійську фірму «Garda Handels- und Beteiligungs GmbH», яка володіє заводом «Металіст» у Макіївці і будинком у Відні. Також Пивоваров був віце-президентом футбольного клубу «Металіст» Сергія Курченка.

Директором «Новарду» є Лариса Пушкіна, яка також очолювала компанії «Монтодор інвест» та «Авангард фінанс». У цих компаній раніше був спільний засновник – ТОВ «Аккорд фінанс», власником якого була вищезгадана австрійська фірма «Гарда», якою керувала невістка екс-прем’єра.

Згодом фірму «Авангард фінанс» було перереєстровано на «Благодійний фонд сприяння розвитку фізичної культури і спорту «Славутич» Гліба Лєшкова, на якого Микола Азаров торік виписав довіреність на продаж будинку на Печерську.

Газодобувна фірма «Пласт» у 2013 році мала виручку 58 млн грн., при цьому фірма має 12 ліцензій на видобуток.

5 березня 2014 року через кілька днів після втечі Віктора Януковича і призначення нового уряду «Пласт» уклав угоду з державним «Чорноморнафтогазом» договір про спільну діяльність з розробки Архангельського і Стрілкового газових родовищ.

Колишній голова правління «Пласта» Олександр Сомов після Майдану був призначений першим заступником голови державного «Укргазвидобування».

Олександр Онищенко раніше входив до фракції Партії регіонів. У новому скликанні входить у групу «Воля народу».

Онищенко придбав фірму «Пласт» у 2012 році у Давида Жванії. У 2000-х ця компанія була одним з найбільших приватних добувачів газу, однак згодом зменшила свої показники.

Констянтин Пивоваров у уряді Азарова з 2010 року був зам міністра регіонального розвитку та будівництва. До того кілька років очолював фірму «Сент Софія Хоумс», яка вела будівельні проекти «Діамантбанку» Жванії по зведенню будинків «Riviera Riverside» по вул. Раїси Окіпної, 16, 16-а та «Ambassador House» по вул. Івана Франка, 4-б.