Завод біглого Присяжнюка за нової влади отримав найбільший підряд «Украгролізингу» на 19 мільйонів
24.12.2014   //   616 Переглядів

ДПАТ «НАК «Украгролізинг» 16 грудня уклало угоду з ТОВ «Партнер-ВС» на постачання сільськогосподарської техніки на 18,59 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Придбано два комплекси очисно-сушильно-зберігальні: КОСЗ-12000 за 13,95 млн грн. і КОСЗ-2000 за 4,64 млн грн.

Тендер проведено за переговорною процедурою, оскільки Міністерство агрополітики у 2014 році провело свій конкурс і визначило цю фірму постачальником КОСЗ для «Украгролізингу». При цьому останні зміни в перелік постачальників і граничних цін на техніку МінАПК вносило наказом від 12 вересня, коли міністерство очолював Ігор Швайка («Свобода»).

ТОВ «Партнер-ВС» є дочірнім підприємством житомирського ПАТ «Вібросепаратор». Раніше основним акціонером заводу було ТОВ «Риф-інвест», до складу засновників якого входив Микола Присяжнюк (міністр АПК у 2010-2014 роках).

У 2012 році акції «Вібросепаратору» було переведено на ЗАТ «Класичне страхування», власником якого також був Присяжнюк.

Літом 2014 року основним акціонером стало ТОВ «Зерно.Ел». Ця фірма зареєстрована на депутата Житомирської міськради від Партії регіонів Сергія Гречка (голова правління АТ «Електровимірювач»), депутата Коростенської райради Данила Кравцова та Олександра Кравцова, якому належить 80% «Вібросепаратору».

Олександр Кравцов є вихідцем з Єнакієве, у якому уродженець Житомирщини Присяжнюк працював за часів СРСР. Присяжнюк тоді працював головним технологом капітального будівництва виробничого об’єднання «Орджонікідзевугілля». У цей час познайомився з Віктором Януковичем, тоді директором автобази ВО «Орджонікідзевугілля».

Згодом Кравцов очолював правління фірми «Риф» Присяжнюка та був виконавчим директором благодійного фонду Присяжнюка «Від щирого серця». Також Кравцов був заступником голови Житомирської облдержадміністрації, тоді як Присяжнюк був першим заступником губернатора. Окрім цього у 2004-2006 роках Кравцов був заступником міністра промислової політики.

ПАТ «Вібросепаратор» та його дочірні фірми за останні роки отримали державні підряди на 34,12 млн грн. Відтак останній підряд, отриманий вже після відставки Присяжнюка, є найбільшим з моменту заснування «Вісника держзакупівель» у 2008 році.

Нагадаємо, у квітні 2014 року Миколу Присяжнюка оголосили у розшук за підозрою

у заволодінні коштами Аграрного фонду в сумі майже 540 млн грн, які були виділені державою для закупівлі об’єктів державного цінового регулювання цукру-піску.