Журналісти спростували версію Калетніків щодо законності отримання 70 мільйонів і виведення їх закордон
22.12.2014   //   101 Переглядів

Батько екс-голови Державної митної служби Ігоря Калєтніка колишній народний депутат Григорій Калетнік стверджує, що його син задекларував подаровану ним квартиру, яка у подальшому була продана, тому звинувачення у незаконному отриманні майже 70 млн грн. є безпідставними. Та журналіст програми «Схеми» Олена Логінова слова Калетніка не підтверджує.

Ігор Калєтнік у 2013 році задекларував подарунки на 68,81 млн грн. Вже після Майдану прокуратура почала розслідування за фактом незаконного збагачення Калєтніком. Прокурори перевіряють законність отримання ним вказаної суми, яку Калєтнік особисто вніс на свій рахунок, а потім перерахував на закордонний рахунок своєї дочки.

kaletniky

За колишнього головного митника заступився його батько. Григорій Калетнік заявив, що у 2013 році він подарував сину квартиру, яку той в тому ж році продав. При цьому, стверджує Калетнік, у декларацію його син цей дохід вписав двічі, адже «декларант зобов’язаний двічі показувати суму, якщо він отриманий дарунок продав».

Та, за даними журналіста, квартира залишилася у родині Калетніків: її просто переоформили один на одного у родинному колі і зрештою залишили у власності сім’ї.

Так, у 2003 році Григорій Калетнік отримав депутатську квартиру на вул. Срібнокільській. Потім він виміняв її на квартиру на вул. Володимирській, 49-А з доплатою за 20 кв м.

У 2013 році Григорій Калетнік подарував квартиру своєму синові. Той у свою чергу передав право власності на нерухомість Ганні Чернезі з м. Гайсин (Вінницька обл.), яка передарувала квартиру Миколі Харченку, син якого Віталій є чоловіком Олени Харченко, сестри Ігоря Калєтніка.

Таким чином, «квартиру вони не продали, а передарували один одному і залишили в родині», підсумовує журналіст.

При цьому автор додає, що зараз ринкова ціна квартири становить не більше 13 млн грн. І навіть якщо внести її у декларацію двічі, все одно це менше від суми (68,81 млн грн.), яку Ігор Калєтнік вписав у графі «подарунки».

Чи був це спосіб легалізувати гроші з невідомим походженням, має розібратися прокуратура. Як саме могла виглядати схема легалізації, припустив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін: «…Він чорний нал поклав в банк і перевів на рахунок свій і дочки закордон. А потім, розуміючи, що спалився, бо гроші ж пройшли через рахунки офіційно, намагався їх легалізувати, вписавши в декларацію».

Ігор Калєтнік у 2010-2012 роках був головою Державної митної служби, а з кінця 2012-го – першим віце-спікером Верховної Ради від Компартії. Його батько Григорій Калетнік і двоюрідна сестра Оксана Калетник були народними депутатами від Партії регіонів та Компартії відповідно.

Наприкінці лютого цього року Ігор Калєтнік виїхав з України. На початку грудня він був оголошений у розшук. Проти нього проводиться розслідування за фактом фальсифікації підрахунку голосів при ухваленні так званих «диктаторських законів» 16 січня, а також незаконного збачагення на суму майже 70 млн грн.