Рідна фірма «регіонала» за 10 мільйонів вивезе пестициди – дорожче, ніж підозрювані ізраїльтяни
22.12.2014   //   475 Переглядів

Департамент з питань цивільного захисту населення Запорізької ОДА 11 грудня уклав угоду з ТОВ «Сучасні екологічні інновації» на вивезення та знешкодження небезпечних відходів. Вартість угоди складає 9,68 млн грн. Про це повідомляють «Наші Гроші.Запоріжжя» з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Йдеться про збирання, перевезення, оброблення та знешкодження непридатних та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин і тари від них. Усього мають вивезти 284,151 тонну відходів із 15 районів області.

Окрім переможця на торги подалося також ТОВ «Сервісний центр регенерації масел», ТОВ «СІ Груп Консорт ЛТД» та британська Pericula LTD. Втім, пропозиції двох останніх учасників (8,45 млн. грн. та 8,52 млн. грн. відповідно без ПДВ) відхилили через відсутність ліцензії на право діяльності від Міністерства екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, ізраїльська фірма «СІ Груп Консорт ЛТД» після призначення міністром екології Миколи Злочевського у 2011 році стала монополістом на вивезення ядохимікатів з України. Фірма Pericula LTD була її постійним спаринг-партнером на тендерах.

У тому числі «S.I. Group Consort Ltd» отримала підряди на 871,85 млн грн. на вивезення хімікатів з Калуського району Івано-Франківської області. Влітку цього року було порушене кримінальне провадження за фактом розтрати 440 млн грн., виділених на знешкодження гексахлорбензолу у Калуші. Про результати справи невідомо, однак згодом ізраїльська фірма відсудила у держави 294,3 млн грн. боргу за утилізацію калуських хімікатів.

Після відхилення британської та ізраїльської заявок Департамент акцептував найдешевшу пропозицію «Сервісного центру регенерації масел» вартістю 7,67 млн. грн.

Однак після цього фірма відмовилася від підписання договору і Департамент акцептував наступну за ціною пропозицію «Сучасних екологічних інновацій», яка була найдорожчою на тендері.

Нині ТОВ «Сучасні екологічні інновації» зареєстроване на Олега Дячкова та наприкінці 2012 року фірму заснували Віктор Колєсніков та Дмитро Бабич. Останній відомий як нинішній депутат Київської обласної ради, куди обирався як представник Партії регіонів, але 25 лютого цього року покинув фракцію. Свого часу Бабич обіймав посаду директора філії ДП «НУПНВ Вінницького регіонального центру поводження з небезпечними відходами», був радником Міністра охорони навколишнього природного середовища та начальником Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області.

Розпочинав трудовий шлях Бабич на ТОВ ВП «Віннспецпостач» в якості заступника директора. Керував же «Віннспецпостачем» батько Дмитри Бабича – Олексій, який володів підприємством разом зі своєю дружиною – Батімою. «Віннспецпостач» засвітилося в низці скандалів з невиконання зобов’язань за отриманими підрядами з переробки відходів, зокрема, в 2009 році фірма звезла 90 тонн відходів на склад поблизу райцентру Тростянець і протягом трьох років спромоглася утилізувати лише половину пестицидів. Численні державні органи так і не змогли змусити «Віннспецпостач» утилізувати відходи і навіть постало питання про ліквідацію фірми через несплату боргів, відсутність за місцем знаходження і т. п. Нині ТОВ ВП «Віннспецпостач» перереєстровано на інших осіб.