ЛОДА злила будівельникам «Ві.Ай.Пі» 15 мільйонів, щоб вони два роки ремонтували аварійні котельні
21.12.2014   //  

Департамент житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації 15 грудня уклав угоди з ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» на модернізацію котелень на суму 14,99 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Котельню по вул. Воїнів УПА у м. Жовква мають перевести на альтернативний вид палива до кінця 2016 р. або «до повного виконання сторонами договірних зобов’язань» коштом спеціального фонду «Обласний фонд охорони навколишнього природного середовища», вказано у конкурсній документації.

Реконструкція котельні по вул. Трускавецька, 67 в м. Дрогобич шляхом модернізації, виносом за межі приміщення та заміною котлів з переведенням їх на альтернативні види палива також має бути проведена впродовж двох років.

Торги проведено за переговорною процедурою, при цьому не проведення відкритих торгів у замовника пояснили аварійним станом котелень та необхідністю терміново провести ремонтні роботи для уникнення надзвичайної ситуації під час проходження опалювального сезону 2014-2015 років.

«Актом обстеження приміщень котельні на вул.. Воїнів УПА в м.Жовква від 21.11.2014р. встановлено, що котельня на вул.. Воїнів УПА експлуатується з 1972р. В котельні встановлені чавунні котли ФАКЕЛ 1991р. виготовлення. На баланс КП «Жовкватеплоенерго» котельня передана Яворівською КЕЧ в 2005р. у вкрай незадовільному стані. Проведені силами підприємства ремонти значного ефекту не дали. На сьогодні котли вичерпали свій ресурс на 95%. Під час опалювального сезону відбулись неодноразові аварійні зупинки котельні через вихід з ладу чавунних секцій котлів, поломки циркуляційних насосів, автоматики безпеки котлів, що в свою чергу викликало масові скарги споживачів на якість послуг. Аварійний стан обладнання котельні в зимовий період може призвести до виникнення надзвичайної ситуації і залишити без опалення 6 житлових п’ятиповерхових будинків, 3 житлових триповерхових будинків, 4 житлових двоповерхових будинків, відділення районної лікарні, дитячого садка, школи, пенсійного фонду, відділу юстиції, спортивного залу ДЮСШ, універмаг, бібліотека, – вказано в обґрунтуванні закупівлі по жовквівській котельні.

Вибір «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» у замовника пояснюють тим, що у фірми є необхідна матеріально-технічна база, кадровий та трудовий потенціал, ліцензія на виконання робіт а також досвід виконання аналогічних договорів для проведення робіт з проведення модернізації котельні з переходом на альтернативний вид палива.

«Окрім цього, учасник запропонував найнижчу ціну з числа тих, що подавали пропозиції для моніторингу та найкоротший термін для проведення робіт», – вказано в обґрунтуванні. Разом з тим в конкурсній документації немає жодних даних про те, що замовник звертався до якихось інших компаній с пропозицією участі у закупівлі.

Голова конкурсного комітету Андрій Бубнюк розповів «Нашим Грошам. Львів», що у заявці компанія зазначила про три аналогічних замовлення, які вона виконувала. При цьому всі три угоди були підписані лише півроку тому. Тому Бубнюк не може сказати, чи позитивний цей досвід, адже він не знає, чи завершені дані роботи. Проте голова комітету переконаний, що це не єдиний досвід фірми. Крім того, він достатній для того, щоб взяти участь у конкурсі.

Щодо досвіду співпраці з ЛОДА, то як повідомив Андрій Бубнюк, фірма двічі брала участь в тендері від адміністрації. Один раз успішно. Він також запевнив, що у фірми наявні технічні та людські ресурси – вона має 5 одиниць власної техніки, угоди на оренду додаткової техніки та 26 працівників у штатному розписі.

Водночас перші згадки про «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» в мережі вперше з’явились лише цього року. І більшість з них – це новини «Н.Г.Львів» за грудень 2014 року або їх передруки. Досвід компанії у держзакупівлях це два нещодавніх тендера: від ЛОДА на реконструкцію очисних споруд у місті Турка за 17, 7 млн грн та від ЛОР на реконструкцію лікарні у смт. Олесько за 1,64 млн грн.  Інформація про ці два конкурси – це все, що відомо про діяльність підприємства. Інших згадок немає.

Нагадаємо, ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» була зареєстровано у лютому 2013 року у Пустомитах студенткою-стоматологом Роксоланою Трухан  та мешканцем села Підгороднє (Золочівський район) Володимиром Ярішем.  У січні 2014 року керівником та власником фірми став львів’янин Марко Янковенко, який також є співвласником київського ТОВ «Конезавод Талант».