Нацгвардія купила спецавтомобілів на 14 мільйонів у офшорного «клону» державного заводу
11.12.2014   //   170 Переглядів

Військова частина 3078 ВВ МВС України 5 грудня уклала низку угод з ТОВ «Виробниче підприємство «Пожспецмаш» на закупівлю автомобілів спецпризначення на суму 14,00 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено три пожежні автоцистерни:

  • для складів ПММ на повнопривідному шасі, типу АЦ-40(43114)-176 (4 млн грн.)
  • для складів озброєння на повнопривідному шасі, типу АЦ-40(43114)-176 (4 млн грн.)
  • аеродромна на повнопривідному шасі, типу АА-40(43118)-269.01 (6 млн грн.)

Власником виробничого підприємства «Пожспецмаш» є белізький оффшор «Міжнародна комерційна компанія капітал-інвестмент груп лтд». Українською фірмою керує Олег Борщ, депутат Прилуцької райради від «Батьківщини», право підпису також має начальник цеху Валерій Іващенко, депутат Ладанської сільради.

ВП «Пожспецмаш» зареєстроване в смт. Ладан Прилуцького р-ну Чернігівської області. До початку 2012 р. виробниче підприємство було приписане по вул. Миру 100 А. Там же знаходиться Державне підприємство з аналогічною назвою – ДП «Прилуцький завод протипожежного і спеціального машинобудування «Пожспецмаш». Пізніше фірму перереєстрували на вул. Заводську 33 – там розташований санаторій-профілакторій державного заводу. До Борща ВП «Пожспецмаш» очолював Анатолій Редкач – екс-директор держзаводу (2008-2010р.р.). Окрім того в тендерній документації контактним номером приватної фірми вписаний телефон держзаводу.

Окрім ВП «Пожспецмаш» там же, на вул. Миру 100 А приписане ще одне однойменне приватне підприємство – ТОВ «Прилуцький завод протипожежного і спеціального машинобудування «Пожспецмаш» (тобто назва та ж, що і в ДП, але правова форма – ТОВ). Ним володіє чотири оффшоти також з Белізу, а керує депутат Чернігівської облради від ВО «Батьківщина» Олег Авер’янов.

З часу заснування «Віснику державних закупівель» у 2008 році ВП «Пожспецмаш» отримало замовлень на 22,59 млн грн., ТОВ «Прилуцький завод протипожежного і спеціального машинобудування «Пожспецмаш» – на 200 млн грн., а державне підприємство – на 0,59 млн грн.

Нагадаємо, у 2006 р. Кабмін вирішив віддати державний завод на приватизацію, однак вже за рік процес припинили – за даними МНС, якому й належить завод, під час підготовки до приватизації керівництво заводу цілеспрямовано намагалося довести його до банкрутства.