Залізниця виплатить Ахметову 9 мільйонів боргу за лізингові вагони від росіян
10.12.2014   //   139 Переглядів

Суд стягнув з «Південно-Західної залізниці» на користь ПАТ «Укртранслізинг» 6,45 млн грн. боргу, а також 3,07 млн грн. пені і 3% річних. Про це свідчить рішення Господарського суду міста Києва від 2 грудня.

Суд визнав борг залізниці перед «Укртранслізингом» за договором фінансового сублізингу. Варто зауважити, що товариство звернулося з позовом про стягнення із залізниці 41,56 млн грн. боргу за період з січня по вересень цього року, однак більшу частину у жовтні-листопаді було погашено і розмір боргу зменшився до 6,45 млн грн.

У червні 2007 року «Південно-Західна залізниця» уклала договір сублізингу із «Укртранслізингом», який взяв ці вагони у лізинг у ПП «ВТБ лізинг Україна».

Залізниця взяла пасажирські вагони у платне користування на 7 років. Перебіг терміну лізингу почався у березні 2008 року, коли залізниця отримала вагони вартістю 116,84 млн грн. (з ПДВ). Розмір винагороди «Укртранслізингу» становить 17% річних.

Засновником ПП «ВТБ лізинг Україна» є ВАТ «ВТБ Лізинг» (Москва).

47,67% акцій ПАТ «Укртранслізинг» належать Фонду держмайна. Разом з тим власником 49,96% акцій «Укртранслізингу» є ТОВ «Лемтранс» з групи Ріната Ахметова. Ще 2,33% акцій підприємства належить донецькій корпорації «Міжрегіональний промисловий союз» (МПС), основним власником якої є той же «Лемтранс».

Засновником ТОВ «Лемтранс» значиться кіпрська компанія «Лемтранс Лімітед», керівником – Володимир Мезенцев.