«Надра України» відібрало через суд у «Голден Дерріка» частинку Сахалінського родовища
10.12.2014   //  

Суд розірвав договір, за яким НАК «Надра України» 30 квітня 2013 року передала ТОВ «Голден Деррік» частку в одному з проектів зі спільної діяльності на Сахалінському родовищі. Таку постанову 10 грудня прийняв Київський апеляційний госпсуд, залишивши в силі рішення госпсуду Києва від 20 жовтня, повідомляє прес-служба державної корпорації.

За вказаним договором «Голден Деррік» викупив частку у розмірі 24% у об’єднанні разом із ТОВ «Сахалінське» (75%) і дочірнім підприємством «Полтавнафтогазгеологія» (1%).

ТОВ «Голден Деррік» за договором мало сплатити 6,36 млн грн. за свою частку, однак НАК «Надра України» гроші так і не отримало.

Зауважимо, що 29 листопада апеляційний суд скасував ухвалу госпсуду від 20 жовтня, якою фірмі «Голден Деррік» було заборонено продавати, дарувати, передавати в заставу тощо свої частки у праві спільної діяльності на Сахалінському родовищі.

Нагадаємо, у 2012-2013 роках НАК «Надра України» продало фірмі «Голден Деррік» за трохи більше ніж 20 млн грн. долі одразу у трьох об’єднаннях, що добувають газ на одному з набільших газових родовищ України – Сахалінському. Завдяки цьому, за даними держкомпанії, всього за два роки «Голден Деррік» заробив близько 120 млн грн.

сахалінка

Графіка – радіо «Свобода». Виділення – «Наші гроші»

На сьогодні у ТОВ «Голден Деррік» сума боргу за викуплені державні долі у спільній діяльності становить 12,75 млн грн.

Контроль над ТОВ «Голден Деррік» через кіпрську «Хартлог Лімітед» здійснюють колишні міністри-втікачі Едуард Ставицький та Микола Присяжнюк, а також колишній народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко.