Після відставки Гелетея суд не дозволив віддати бізнесменам Узинський військовий аеродром
03.12.2014   //   399 Переглядів

Суд відмовився зобов’язати Фонд держмайна укласти договір оренди аеродромно-технічного комплексу «Авіаційна база «Узин» із TOB «Узин Транс». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 28 листопада.

Підставою для такого рішення стало те, що майно цього комплексу «має загальнодержавне значення, забезпечує обороноздатність держави, становить матеріальну основу суверенітету України, і законодавством встановлена пряма заборона на передбачу вказаних об’єктів в оренду».

Ця справа розглядається в судах з 2009 року, коли почалася передача майна цього занедбаного аеродрому в 49-річну оренду приватним структурам.

Тоді конкурс на право оренди аеродрому, організованому Фондом держмайна на звернення Управління державної охорони під керівництвом Валерія Гелетея, виграли ТОВ «Іст-Вест Транспорт Груп» та ТОВ «Узин Транс». Однак, за дорученням прем’єр-міністра Юлії Тимошенко підписання договорів оренди було зупинено. Цього року, коли Гелетей очолив Міністерство оборони, ці фірми отримали судову перемогу щодо принудження ФДМУ до укладання договору про оренду. Однак після віставки Гелетея з міністерства ФДМУ виграв касацію.

Нагадаємо, що авіабаза «Узин», яка займає 762,7 га і знаходиться всього в 60 кілометрах від Києва, була передана в управління Управління державної охорони у 2005 році.

Нинішнім засновником київського ТОВ «Узин Транс» є ТОВ «Укрінвестфорум», директором – Юрій Литвиненко.

Засновниками ТОВ «Укрінвестфорум» є Юрій Литвиненко (33,4%), компанія «Андж Груп Корп» (США, 33,3%) і ТОВ «Вудхаус» (33,3%), засновниками якого є Володимир Брунько і канадієць Євген Коган.

Зауважимо, що 27 листопада Вищий госпсуд також відмовив ТОВ «Іст-Вест Транспорт Груп» у зобов’язанні Фонду держмайна укласти з цією фірмою договір оренди частини авіабази «Узин».