Трест «Київміськбуд-1», який воює за «Dream town», контролює оточення Портнова та Льовочкіна
01.12.2014   //   842 Переглядів

За даними Smida, у другому кварталі цього року 49,9927% акцій ПАТ «Трест «Київміськбуд-1» залишилось у власності бізнесмена молдавського Валентина Ісака, який останніми роками був одним з найбільших забудовників Києва (корпорація «Столиця»). Ще 49, 9998% акцій тресту отримало ТОВ «КМБ корп солюшнз», зареєстроване на Ліліан Мойсей, Віталія Нестора та Світлану Клімчук.

Разом з тим, акції тресту були передані на зберігання від ПрАТ «ФК «Автоальянс-Інвест», послугами якого багато років користувався Ісак, до ТОВ «Колегія – ЦП».

Засновниками «Колегії – ЦП» нині є ТОВ «Алмак-Київ» та панамський офшор «Форком аг». Однак до останнього часу до складу засновників входили Євген Веничук, який очолив трест «Київміськбуд-1» у 2013 році, та Дмитро Гранцев.

Брат Гранцева Іван є бізнес-партнером Андрія Портнова, біглого замголови Адміністрації президента Януковича. Вони разом входили до складу засновників ТОВ «Юридична фірма «Портнов та партнери», ТОВ «Аудиторська фірма «Яковлев та партнери», громадської організації «Інвестиційна Україна». Іван Гранцев та Портнов разом також працювали у ДКЦБФР на початку 2000-х років.

У 2005 році голова фракції блока Черновецького у Київраді Денис Комарницький напав на Гранцева у офісі БТІ, побив та забрав портфель з документами. У 2011 році, коли Портнов став замголови Адміністрації президента, проти Комарницького було порушено карну справу за той напад.

Директор тресту Євген Веничук входить до складу засновників ТОВ «Військовий мисливець-інвест» разом з ТОВ «КУА «Промислові інвестиції» з групи Івана Фурсіна, Дмитра Фірташа та екс-голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна.

Трест будував великий торгово-розважальний центр «Дрім таун» на Оболоні. Через це будівництво у Ісака виникла судова суперечка з замовниками будівництва – групою девелопера Гарі Корогодського. У 2011 році Ісака було заарештовано, однак йому вдалось покинути країну. В Україну він повернувся лише після Майдану у 2014 році.