«Неплатоспроможний» банк Януковича вимагає від «Чорноморнафтогазу» 156 мільйонів
01.12.2014   //   65 Переглядів

ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» (ВБР) подало судовий позов про стягнення з ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» 144,90 млн грн. Про це свідчить ухвала Господарського суду Київської області.

Банк Олександра Януковича подав позов 29 серпня з вимогою стягнення заборгованості. Однак відповідач не з’явився на засідання. Згодом банк збільшив свої вимоги до 156,13 млн грн., оскільки відповідач не проводив погашення заборгованості.

Зрештою суд призначив колегіальний розгляд справи на 13 грудня.

Які саме кошти вимагає ВБР у судових документах наразі не повідомляється.

Відомо, що «Чорноморнафтогаз» у липні 2013 року позичив у «Всеукраїнського банку розвитку» 150 млн грн. для придбання матеріалів, сировини, обладнання, оплати виконаних робіт та послуг, кредиторської заборгованості, виплати заробітної плати, сплати податків та інших обов’язкових зборів, рефінансування кредитної заборгованості.

У лютому президент України Віктор Янукович та його сини втікли до Росії, а територію Криму анексувала Російська Федерація. Все майно державного «Чорноморнафтогазу» було «націоналізовано» самопроголошеною владою півострова.

Вже після подачі позову до «Чорноморнафтогазу» Нацбанк України відніс ВБР до категорії проблемних «у зв’язку із застосуванням Радою Європейського Союзу санкцій до єдиного акціонера ПАТ «ВБР» – Януковича Олександра Вікторовича, зокрема щодо замороження активів».

Як зазначають у Нацбанку, регулятор встановив строки для вжиття ПАТ «ВБР» заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства, однак плани, надані керівництвом банку, «не передбачали заходів щодо приведення діяльності ПАТ «ВБР» у відповідність до вимог законодавства».

Відтак 27 листопада правління Нацбанку визнало ВБР неплатоспроможним.

Після цього Олександр Янукович заявив, що економічних підстав для визнання ВБР неплатоспроможним немає. До того ж він оскаржує введені проти нього санкції Євросоюзу.