На першому післяреволюційному аукціоні два родовища за заниженою ціною дісталися пов’язаним фірмам
26.11.2014   //   307 Переглядів

На першому після зміни влади аукціоні два дозволи на користування нафтогазовимим родовищами продали удвічі дешевше, ніж планували, пов’язаним фірмам, ниточки від яких тягнуться до китайських бізнесменів. Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко телепрограми «Наші гроші».

12 листопада Державна служба геології та надр під керівництвом Дмитра Кащука продала два спеціальні дозволи на користування Біличівською площею (Полтавська область) та Лосищинською ділянкою (Сумська область).

Ці ліцензії планували виставити на аукціон ще в липні цього року за стартовою ціною 6 млн грн. та 5,9 млн грн. відповідно. Однак тоді їх зняли з торгів.

Під час другої спроби продати ліцензії їх стартову ціну було знижено майже удвічі – до 3,3 та 3,1 млн грн. відповідно. У результаті дозвіл на розробку Біличівської площі продали за 3,4 млн грн. фірмі «Авантаж Енерго», а дозвіл на розробку Лосищинської ділянки – за 3,2 млн грн. фірмі «Слобіднафта».

Жодних конкурентів у ТОВ «Авантаж Енерго» і ТОВ «Слобіднафта» на аукціоні не було.

Ці київські фірми були створені за місяць до торгів. Компанією «Авантаж Енерго» володіє сейшельский офшор «Маркотекс Ресорсіс Інк.», фірмою «Слобіднафта» – корпорація з Панами «Ентервейл Еллайенс Корп.».

«Авантаж Енерго» і «Слобіднафта» пов’язані українсько-китайською компанією Kitpred. Так, «Слобіднафта» і Kitpred мають спільний телефон (0444982902). У свою чергу телефон «Авантаж Енерго» (0445024958) лише на одну цифру відрізнається від одного з контактів, що раніше вказувала Kitpred (0445024959).

ТОВ «Авантаж Енерго» зареєстроване у Києві на вул. Володимира Сосюри, 5. Тут же прописані «ТЦ «Ленінградський», «Китайське представництво», ГО «Українсько-китайський центр», які контролюють представники китайської діаспори Цзінь Лінь і Ден Сяосю.

Ден Сяосю вибудовував контакти з урядом Миколи Азарова. Спершу він як представник китайської корпорації Dong Feng заявляв про наміри збирати в Україні китайські авто. Потім як президент Kitpred обіцяв збудувати новий завод в Калуші та запустити львівські шахти. Згодом очолив китайську делегацію, що прибула знайомити українців зі способами зменшення газової залежності.

Директор «Авантаж Енерго» – Наталія Гребенюк – давно співпрацює з китайською діаспорою. Вона є співзасновником і керівником громадської органiзацiї «Українсько-китайський центр», працювала на підприємстві «Китайське представництво» та досі фігурує як керівник компанії «ТЦ «Ленінградський».