Таємничій харківській фірмі знизили дохід від перевезення пасажирів у Києві з 8,5% до 4,5%
24.11.2014   //   187 Переглядів

Столична влада зменшила розмір винагороди, яку отримуватиме харківське ТОВ «Альфа пей термінал» після впровадження єдиного електронного квитка у громадському транспорті Києва, з 8,47% до орієнтовно 4,5% доходів від перевезення пасажирів. Про це заявив перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов, повідомляється у сюжеті Олександра Чорновалова у програмі «Схеми».

За словами Ніконова, умови інвестиційного договору з ТОВ «Альфа пей термінал» були переглянуті і розмір винагороди, яку отримуватиме приватна компанія, зменшено. «Хто вам сказав, що 8,5%? Не буде цього. Максимум 4,5%», – заявив Ніконов.

Між тим компанія «Альфа пей термінал» стверджує, що вже вклала у проект 28 млн грн. Фірма погрожує, що у разі розірвання з нею договору Київ має повернути їй вказану суму.

Нагадаємо, у минулому році КМДА обрала інвестора для впровадження єдиного електронного квитка у громадському транспорті Києва. Переможцем конкурсу стало ТОВ «Альфа пей термінал», яке зобов’язалося вкласти у проект понад 113 млн грн. Тоді у договорі було передбачено, що після впровадження програми інвестор отримуватиме винагороду у вигляді 8,47% від виручки пасажирського транспорту столиці впродовж 10 років.

Як вказується у сюжеті, у цьому інвестконкурсі не взяли участь потужні учасники цього ринку з Києва.

Між тим лише на метрополітені за вартості проїзного квитка у 2 грн. і праві інвестора на отримання 8,47% від вартості поїздки, «Альфа пей термінал» міг би заробляти 167 тис грн. на день або майже 61 млн грн. на рік. Якщо ж квиток коштуватиме 4 грн., на чому наполягає метрополітен, то «Альфа пей термінал» міг би заробляти 333 тис грн. на день або 121 млн грн. на рік. Тобто за 10 років доходи компанії могли б становити до 1,2 млрд грн. Зауважимо, що у 2013 році метрополітен перевозив 948 тис пасажирів на день.

Учасники ринку стверджують, що за компанією «Альфа пей термінал» стоять інтереси мера Харкова Геннадія Кернеса.

У 2013 році засновником ТОВ «Альфа пей термінал» був харків’янин Михайло Леонов. Проте вже зараз фірмою володіє кіпрська компанія «Тріендотто Інвестментс Лімітед». Засновником останньої є інша кіпрська компанія – «Корімпекс Інвестментс Лімітед», засновниками якої є харківські бізнесмени Карен Ванецян і Армен Ванецян.