Фірма хотіла заволодіти державною будівлею у центрі Києва, добудувавши до неї поверх
24.11.2014   //   145 Переглядів

Суд відмовився визнати за ТОВ «Київ-Авто» право власності на двоповерхове нежиле приміщення по вул. Струтинського, 31-37 у центрі столиці неподалік від Національного ботсаду. Про це свідчить рішення Господарського суду міста Києва від 21 жовтня.

У 2003 році Київське регіональне вище професійне училище будівництва передало ТОВ «Київ-Авто» в оренду на три роки підвальні підсобні приміщення площею 108 кв м.

Ці приміщення не були обладнані системами опалення, водопостачання та електрозабезпечення, стеля потребувала нового покриття. Відтак, училище надало згоду на проведення ремонту.

Протягом 2003-2006 рр. фірма реконструювала будівлю, вклавши 622 тис грн. При цьому був зведений додатковий поверх, якого раніше не існувало. Надалі договір оренди продовжувався, а у 2008 році фірма звернулася до суду з вимогою визнати за нею право власності на двоповерхову будівлю площею 273,73 кв м у зв’язку з проведенням у ній невід’ємних поліпшень.

Справа розглядалася судами неодноразово. У жовтні цього року суд першої інстанції відмовився визнати право власності фірми на будівлю. Суд вказує, що договором оренди було забезпечено збереження права держави на ці приміщення. Так, здійснені фірмою поліпшення, які можна відокремити від орендованого майна не завдаючи йому шкоди, за договором визнаються власністю «Київ-Авто», а невідокремлювані поліпшення – власністю училища.

Крім того, відсутні докази наявності згоди власника спірного майна – держави в особі Міносвіти, на проведення якихось поліпшень приміщень. Училище надало згоду на проведення ремонту з метою приведення приміщень у придатний до використання стан. Однак, створення нової речі, в тому числі зведення додаткового поверху, не погоджувалося.

Засновниками ТОВ «Київ-Авто» є Анатолій Хуторянський і Володимир Хуторянський.