Фонд держмайна хоче повернути будівлі одеського санаторію, вже знесені новими власниками
21.11.2014   //  

Два корпуси оздоровчо-лікувального центру загальною площею 7275,2 кв м в Одесі на березі моря, повернення якого домагається Фонд держмайна, вже зруйновані. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 10 листопада.

Будівлі «Санаторно-оздоровчого багатопрофільного комплексу для дітей з батьками «Магнолія», що знаходиться на вул. Французький бульвар, 63/65 в Одесі на ділянці площею 3,8 га, перейшли в управління Фонду держмайна у серпні 2004 року. І вже через кілька місяців ФДМУ передав їх в оренду на 5 років ТОВ «Санаторно-оздоровчий комплекс «Магнолія».

У листопаді 2009 року фірма «СОК «Магнолія» продала корпуси загальною площею 7275,2 кв м ТОВ «Трініті Інвест Груп», яке через півроку перепродало їх Дочірньому підприємству «Транс океан тур».

Прокуратура, яка представляє інтереси ФДМУ, вимагає розірвати договори купівлі-продажу і повернути майно державі. Підставою для цього є те, що рішення суду, яким у 2008 році за ТОВ «СОК «Магнолія» було визнане право власності на оздоровчий центр, у 2011 році було скасоване. Будівлі оздоровчого центру вибули з володіння ФДМУ поза його волею.

Суди перших двох інстанцій відмовили у задоволенні цього позову. Вони вказали, що на момент продажу жодної норми чинного законодавства порушено не було, адже рішення суду про визнання права власності на майно за ТОВ «СОК «Магнолія» було чинне. При цьому суди припинили провадження в частині повернення оздоровчого центру державі, оскільки будівлі оздоровчого центру не існують – вони зруйновані.

Та Вищий госпсуд ці рішення скасував і відправив справу на новий розгляд. ВГСУ вказує, що у разі знищення майна за фактом звернення власника це майно має бути виключене з держреєстру. Та суди не дослідили, чи зверталося підприємство «Транс Океан Тур» з відповідним проханням і чи внесені ці дані до реєстру.

У 2008 році ТОВ «СОК «Магнолія» позивалося до ТОВ «Велью», заявляючи, що цей підрядник на його замовлення збудував оздоровчий центр і тепер відмовляється звільняти приміщення, заявляючи про свої права на нього. У результаті суд визнав право власності СОК «Магнолія» на оздоровчий центр (суддя Н.Рога).

У подальшому суди вищих інстанцій встановили, що ТОВ «Велью» дозвіл на будівництво не отримувало і ніяких робіт не проводило. Станом на 2010 рік об’єкт не експлуатувався. При цьому цілісний майновий комплекс «Магнолії» є державною власністю і доказів про її вибуття з балансу ФДМУ немає.

Засновником і директором ТОВ «Велью» і ТОВ «Трініті Інвест Груп» є Сергій Мілєвич. Зауважимо, що протягом 2007-2009 років до складу засновників «Трініті Інвест Груп» входив тодішній депутат Одеської міськради (фракція «Наша Одеса») Костянтин Шпільовий, який цього року балотувався до Верховної Ради від «Опозиційного блоку».

Засновником дочірнього підприємства «Транс Океан Тур» протягом 2008-2010 рр. було ТОВ «Регіональний забудовник», засноване на той час фірмою «Стенфорд-Інвест» Володимира Курочки, який причетний до виведення з комунальної власності Одеси ряду будівель. З листопада 2010-го засновником «Транс Океан Туру» є ТОВ «Аверс».

Останнє разом із Джанагою Джанагаєвим є засновником ТОВ «СОК «Магнолія». Засновниками ТОВ «Аверс» є Костянтин Ткач і Геннадій Беседовський. Фірма «Аверс» є співзасновником ТОВ «Герц», через яке проходить більшість комунальних платежів одеситів. Другий засновник «Герцу» – ТОВ «Проект Інвест ХХІ» – торік постачав продукти харчування майже трьом чвертям шкіл Одеси.

Раніше до складу засновників ТОВ «СОК «Магнолія» входили, зокрема, екс-помічник першого заступника мера Одеси Іскандер Джанагаєв, який володіє клубом Caleton, а також ТОВ «Омега-Інвест» екс-депутата Київради Костянтина Симоненка, який є сином екс-голови Рахункової палати (1996-2011) Валентина Симоненка.