РАЕС розіграла 34 мільйони за допомогою фірми з орбіти екс-начальника з «Енергоатому»
18.11.2014   //   154 Переглядів

ВП «Рівненська АЕС» 5 листопада за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ Кузнецовське налагоджувально-монтажне підприємство «Електропівденмонтаж» на монтажні та пусконалагоджувальні роботи вартістю 34,43 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику держаних закупівель».

Йдеться про модернізацію програмно-технічного комплексу систем нормальної експлуатації блоку №1. Заплановано технічне переоснащення програмно-технічного комплексу систем контролю і управління технологічним обладнанням реакторного відділення.

Фірма заснована у 1994 р., власником є 64-річний Олексій Шкабой, статутний капітал складає 4 395 грн. За останні шість років фірма виграла тендерів на 157,22 млн грн.

Єдиним конкурентом на нинішніх торгах була фірма з майже аналогічною назвою – ПАТ «Електропівденмонтаж-10». Її основним власником є латвійське ТОВ «Амто» (88% акцій), власником котрого у свою чергу за даними латвійського реєстру є белізький оффшор «Ларден Лімітед» (LardenLimited). Головою наглядової ради підприємства є Сергій Вікторов. За даними SMIDA, раніше Вікторов раніше працював в «Енергоатомі», там він обіймав посаду заступника директора з контрольно-ревізійної роботи.

Окрім того у 2001 р. «ЕПМ-10» разом з «Амто» заснували фірму ТОВ «Електропівденмонтаж-Інвестфінанс», власниками котрої вони лишаються і досі. Директором цієї фірми від заснування й до серпня 2011 р. був Сергій Череповський, відомий як бізнес-партнер Андрія Юрійовича Коврижкіна, чий батько Юрій Коврижкін очолював «Енергоатом» у 2008 р., а до того багато років був віце-президентом і першим віце-президентом держпідприємства. У 2004-2011 р.р. Коврижкін і Череповський були співвласниками ТОВ «ВТФ-АСС», а в 2005-2008 Череповський також очолював ще одну фірму Коврижкіна – «АСС-Інвест».

Ці дві фірми, «ЕПМ-10» і Кузнецовське підприємство, не вперше виявляються єдиними або єдиними допущеними конкурентами на тендерах у атомників. Так, у серпні вони розіграли 32 млн грн. на обладнання для Южноукраїнської АЕС, у вересні ще 5 млн грн. у того ж замовника.