Україна уклала з японцями угоди на постачання міліцейських Тойот на півмільярда, а не 370 мільйонів
12.11.2014   //  

ДП «Держекоінвест» уклало угоди з японською компанією «Сумітомо Корпорейшн» щодо постачання гібридних автомобілів Тойота Пріус для Міністерства внутрішніх справ на суму 496 млн грн., а не 372 млн грн., як було відомо раніше.

На сайті «Держеконівесту» є інформація про укладення двох угод з японцями. Одна від 29 серпня 2012 року вартістю 372,39 млн грн. з терміном виконання «лютий 2014 року». Друга датована 29 квітня 2013 року, її вартість становить 123,31 млн грн., а термін виконання не вказаний.

мвс пріус

Предметом закупівлі в обох випадках вказано «заміна рухомого складу існуючих патрульних автомобілів у МВС України автомобілями з гібридною силовою установкою». Тільки у другому випадку є уточнення, що це «2 етап».

У опублікованих на сайті «Держекоінвесту» тендерних документах немає жодних подробиць щодо укладених угод, у тому числі невідома кількість замовлених автівок.

Джерелом фінансування закупівлі гібридів були кошти Кіотського протоколу, отримані Україною від Японії за частину квоти на викиди в атмосферу. Ці кошти зараховувались у державний бюджет України. Відтак будь-які закупівлі за ці гроші мали проходити тендерні процедури, передбачені законом «Про здійснення державних закупівель». У тому числі ці дані мали публікуватись у «Віснику державних закупівель».

Однак у «Віснику держзакупівель» дані про ці закупівлі не публікувались взагалі.

За даними ЗМІ, контракт між Sumitomo Corporation і «Держекоінвестом» від 29 серпня 2012 року на постачання 1220 гібридних автомобілів Toyota Prius для української міліції коштував 380,7 млн. грн.

Вартість одного закупленого для МВС гібридного автомобіля Toyota Prius разом з розмитненням та комплектацією додатковими міліцейськими опціями (проблискові маячки з гучномовним пристроєм, електронний підсилювач для гучномового пристрою, мікрофон для гучномовного пристрою, магнітола, радіостанція, спеціальне кольографічне пофарбування) становила 298 тис. грн., повідомляв «УНІАН».

Разом з тим у відкритих джерелах немає жодних даних про другу угоду «Держеконівнесту» з японцями 2013 року вартістю 123 млн грн.

За даними ТСН, японці передали Україні усі 1220 автівок ще у середині 2013 року, однак тоді їх так і не було передано у органи міліції.

А 7 листопада 2014 року міністр екології Андрій Мохник повідомив, що МВС відмовилось від нових закупівель гібридних автомобілів Toyota Prius у рамках співпраці України та Японії за Кіотським протоколом. Однак конкретних даних щодо кількості придбаних і оплачених автівок Мохник не навів.