Донецький прокурор намагається у суді оскаржити його люстрацію
06.11.2014   //   427 Переглядів
Микола Франтовський

Микола Франтовський

Керівнику прокуратури Донецької області Миколі Франтовському не вдалось з першого разу оскаржити свої звільнення з посади через люстрацію, повідомляє «Первая инстанция».

Франтовський подав позов до Генпрокурора Віталія Яреми у Запорізькій окружний адміністративний суд 21 жовтня, після того як йому було повідомлено про початок процедури звільнення на підставі норм Закону України «Про очищення влади».

Позивач вважає, що його звільнення із займаної посади матиме наслідком руйнування зв’язку між правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування та органами АТО.

Крім того, очолюваний ним «колектив зневіриться у подальшій значимості органів прокуратури на території Донецької області».

Більше того, позивач зазначає, що він є учасником АТО і на теперішній час документи щодо офіційного надання йому такого статусу направлені до відповідних державних органів.

У зв’язку із викладеним Франтовський вважає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди його конституційному праву на працю, а для відновлення таких прав доведеться докласти значних зусиль, часу та витрат.

Однак суд відмовив у забезпеченні позову, тобто не став забороняти Яремі продовжувати процедуру звільнення Франтовського.

Суд пояснив це тим, що він не має повноважень забороняти будь-якому суб’єкту вчиняти дії, виконання яких прямо покладено на цю особу законом. Так саме суд адміністративної юрисдикції не має права зупиняти дію закону (нормативно-правового акту, прийнятого парламентом країни), як для однієї особи, так і для невизначеного кола осіб.

Разом з тим суд вказав, що відмова у задоволенні клопотання не позбавляє позивача права повторного звернення до суду із обґрунтованим клопотанням про забезпечення позову.

Микола Франтовський працює в органах прокуратури понад 25 років. Раніше він працював на керівних посадах у прокуратурах Дніпропетровської, Житомирської та Волинської областей. У 2011-2012 роках був замначальника Головного управління підтримання звинувачень у судах Генпрокуратури. У березні 2014 року призначений начальником прокуратури Донецької області, яка зараз працює на території Маріуполя.