Мінсоцполітики дало 14 мільйонів людині Королевської та годувальникам армії
04.11.2014   //   156 Переглядів

Міністерство соціальної політики України 27 жовтня за результатами тендеру уклало угоди на забезпечення харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення. Загальна вартість угод склала 14,16 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

З цієї суми 6,23 млн грн. отримає ТОВ «Готельно-ресторанний комплекс «РІКО», що належить фірмі «Інвестмент Кампейн РДЖ ЛП» з Кіпру. Раніше власником «Ріко» був чернігівець Ігор Романенко, наразі він лишається підписантом компанії. На парламентських виборах 2012 року Романенко був уповноваженим від партії «Україна – Вперед!» Наталії Королевської, міністра соцполітики у 2012- 2014 рр.

Решту 7,94 млн грн. отримає ТОВ «Перша Компанія Максимум» («ПКМ»). До кінця 2012 року власником фірми був киянин Павло Максімов, який також відомий як власник «Укропттрейд-ВС», котре продавало мазут Міноборони за завищеними цінами. Сьогодні власником і директором «Першої Компанії Максимум» записаний Олександр Савченко, раніше відомий також як директор фірми «Укрпродакорд ОР». Остання входила в пул постачальників харчування Міноборони, ставши наприкінці 2008 р. одним з засновників Асоціації харчових підприємств «Армія», яке з того часу незмінно очолює Іван Сикунда, екс-начальник Головного продовольчого управління Тилу Міністерства оборони.

Перемогу «ПКМ» оскаржили в Антимонопольний комітет дві інші фірми, пропозиції котрих замовник відхилив, – ТОВ «Галс ЛТД» і ПП «Мега-Крокус». Вони стверджували, що замовник з-поміж інших документів вимагав довідку про те, що учасник в змозі здійснювати надання послуг із застосуванням санітарних заходів та належної практики виробництва, системи НАССР або інших систем забезпечення безпечності та якості під час виробництва. Сертифікати системи НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Points, Аналіз ризиків та критичні контрольні точки) видаються на кожен об’єкт окремо і сертифікат, виданий на одну адресу, не може застосовуватися на посвідчення інших. За твердженням «Галс ЛТД», жоден інший учасник, окрім нього, не міг надати сертифікати за вказаним в оскаржуваних лотах списком об’єктів, оскільки жодний сертифікаційний орган не звертався за зазначеними адресами для перевірки запровадження системи НАССР іншими фірмами, крім Скаржника. Однак на розгляді скарги АМКУ представник замовника сказав, що таких довідок НАССР з точним переліком адрес не вимагав – а довідку у довільній формі про те, що у разі перемоги учасник буде в стані надавати послуги із застосуванням системи НАССР або інших систем. Така довільна довідка у «ПКМ» була, тому АМКУ скарги відхилив.