Коломойський по дешевці загнав нафти на 4 мільярди з «Укрнафти» на власну «Укртатнафту»
30.10.2014   //   77 Переглядів

Аукціон ПАТ «Укрнафта» з продажу сирої нафти і газового конденсату на майданчику Української міжбанківської валютної біржі (УМВБ) відбувся. Про це OilNews повідомило джерело на ринку.

За словами співрозмовника, все 470,9 тис. тонн нафти виробництва «Укрнафти» та її спільних підприємств були реалізовані за стартовою ціною 8450 грн/т (з ПДВ). Газоконденсат в обсязі 10,4 тис. Т також був проданий за стартовою ціною 8920 грн/т (з ПДВ). Нафта пішла на адресу «Укртатнафти». Загальна вартість ресурсу склала 4,07 млрд грн.

При курсі долара 13 грн вартість нафти склала $74,4/бар., при курсі 14 грн – $69/бар, тоді як світова ціна становить близько $86/бар, тобто майже на 20% вище.

Нагадаємо, що Кабмін зберіг понижуючий коефіцієнт 0,85 при визначенні ціни на українську нафту і газовий конденсат при продажі на аукціонах. Водночас Мінфін виступав за скасування цього коефіцієнта.

Величезний дисконт на українську нафту є причиною недоотримання прибутку в крупних розмірах наполовину державної «Укрнафти». Недонадходження в бюджет від заниження ціни на українську нафту експерти оцінюють в 3 млрд грн на рік.

Про неадекватності такого дисконту говорить також той факт, що в практиці світового нафтотрейдинг такий рівень знижок не застосовується.

Згідно з останньою редакцією постанови, розробленого заступником міністра енергетики Ігорем Діденко в травні 2014 року, даний дисконт розраховується виходячи з котирування нафти Brent, що призводить до додаткового зниження вартості української нафти.

Ігоря Діденка вважають одним з лобістів групи «Приват», яка контролює «Укрнафту» і «Укртатнафту». В періоди його роботи на високих посадах в уряді і НАК «Нафтогаз України» дніпропетровська ФПГ домагалася найбільш значних успіхів у зміцненні свого впливу в нафтогазових держкомпаніях.