У кооперативу брата депутата Коцюбинської ради забрали 109 гектарів Біличанського лісу
28.10.2014   //   123 Переглядів

Вищий госпсуд скасував рішення сесії Коцюбинської селищної ради (Київська обл.) 2010 року про надання житлово-будівельному кооперативу «Біличанка» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 109 га для будівництва. Про це свідчить постанова ВГСУ від 15 жовтня.

ВГСУ встановив, що з моменту утворення смт. Коцюбинське у 1941 році та до 2010 року межі цього міста встановлено не було. А прийняття рішення за таких умов суперечить п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України.

Крім того, суди перших двох інстанцій не врахували те, що у минулому році суди визнали недійсною державну реєстрацію ЖБК «Біличанка» через допущені порушення. Йдеться про те, що засновниками кооперативу є троє киян, які ні у столиці, ні в Коцюбинському на квартирному обліку не перебували. Враховуючи те, що членами кооперативу є всього троє осіб, ЖБК «Біличанка» збирався будувати багатоповерхівки, а це суперечить меті створення житлово-будівельних кооперативів, які повинні забезпечувати житлом членів кооперативу на членів їхніх сімей.

Коцюбинська селищна рада своїм рішення надала кооперативу дозвіл на відведення у власність ділянки, місце розташування якої обмежено: з півдня – бульваром І.Садовського, з півночі – смугою існуючої автодороги, із заходу – вул. Петропавлівською, зі сходу – кільцевою дорогою.

Прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати це рішення селищної ради у лютому 2013 року. Однак суди перших двох інстанцій у вересні минулого року і в січні цього року відмовилися задовольнити позов прокуратури. Вони виходили з того, що рішення селищною радою прийнято у межах повноважень та законів України.

Постанова ВГСУ може бути переглянута Верховним Судом України.

ЖБК «Біличанка» на початку жовтня 2010 року заснували Андрій Бабенко, Олександр Євстєфєєв і Микола Чабаненко.

Олександр Євстєфєєв є братом депутата Коцюбинської селищної ради Владислава Євстєфєєва, який очолює профільну комісію, що виділяє земельні ділянки.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, у 2008 році селищна рада Коцюбинського віддала 100 га Біличанського лісу під забудову котеджами 501 особі, серед яких були і самі члени селищної ради з родичами. До 2011 року було освоєно вже понад 600 га. Зокрема, у 2010-му землю отримала низка кооперативів – «Берковець», «Злагода», «Моноліт», «Спільнота» і «Біличанка». Відведена земля відноситься до КП «Святошинське лісопаркове господарство». Проти незаконного відведення цієї землі вже не один рік триває активна компанія громадських активістів.