Для військових Західного округу купили антрациту на 24 мільйони – у 1,5 рази дорожче, ніж брав Північний
23.10.2014   //  

Західне територіальне квартирно-експлуатаційне управління МО України 20 жовтня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Військоптторг» на постачання вугілля на суму 24,40 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено 9 798 т вугілля марки АС, з показниками зольності не більше 19% і вологи не більше 7%. Ціна за тонну такого вугілля склала 2 490 грн. (з ПДВ).

Для порівняння: 25 вересня Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління також закуповувало вугілля марки АС з ідентичними показниками зольності й вологи, договірна ціна склала 1 548 грн./т, тобто у півтора рази дешевше.

Фірму «Військоптторг» заснував у жовтні 2012 р. Олександр Мазур з Чугуєва Харківської обл., наразі компанія переоформлена на Олену Василівну Петриченко. Фірма почала вигравати тендери у вересні цього року, за місяць отримала три підряди на постачання рідкого палива для військових загалом на 6,30 млн грн., вугілля «Військоптторг» постачатиме вперше.

Єдиним конкурентом фірми на цьому тендері було ТОВ «Нафтоперспектива» зареєстрована на початку квітня цього року в м.Васильків Київської області на Володимира Абрамова, котрий мешкає в Києві і за даними журналістів ТВі раніше працював міліціонером, а нині на пенсії. На Абрамова також було записано ТОВ «Промтехснаб-2010», яке у вересні 2010 року стало переможцем ряду паливних тендерів Міноборони на суму 275,85 млн грн. і після того у держзакупівлях участі вже не брало.

«Нафтоперспектива» також відома тим, як оскаржувала тендери Міноборони на постачання ліків одразу після початку АТО. При тому, що за даними держреєстру основним видом діяльності фірми є торгівля паливом, а не ліками, і коли скарги розглядались в АМКУ, ліцензії на виробництво і торгівлю лікарськими засобами фірма не мала і навіть не зверталася за отриманням такої.