На добудову школи, якою опікувався Порошенко, 24 мільйони дали оточенню «банкрутуючого» нардепа
20.10.2014   //  

Порошенко-ШколаУправління капітального будівництва Вінницької облдержадміністрації 14 жовтня уклало угоду з ТОВ «Київцивілбуд» на реконструкцію СЗОШ I-III ступенів в селі Сосонка вартістю 24,25 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Роботи фінансуються з державного бюджету і мають бути завершені до кінця 2015 року.

Школа, яку реконструюють, складається з основної двоповерхової частини побудови 1936 року, де розташовуються учбові класи, а також одно- і двоперхових прибудов 1966-1969 рр. Реконструкцію розпочали грудні 2006 року, але в зв’язку з недостатнім фінансуванням роботи з кінця 2007 року призупинили.

У техзавданні сказано, що «Київцивілбуд» вже проводила будівельні роботи по об’єкту з договором 2012 року. За даними ВДЗ, тоді роботи оцінили у 12,90 млн грн.

Планувалося розібрати основну двоповерхову частину школи і звести її заново, відремонтувати котельню, спортзал, провести комунікації.

На даний час зведено стіни та перекриття двох поверхів. Також тут мають зробити дві прибудови, в одній із яких буде спотрзал, збудувати підземне овочесховище, очисні споруди, водозабірну свердловину та ін. Окрім будівельних та опоряджувальних робіт і влаштування комунікацій, договором також передбачено придбання меблів і обладнання: інтерактивних і магнітних дошок, холодильників, шаф, столів, інвентарю для спортзалу тощо. Школа розрахована на 200-260 учнів. Корисна площа будівлі складає 3845,59 м.кв.

У вересні-жовтні 2012 року, коли ще проводився перший тендер, Петро Порошенко двічі відвідував цю школу, щоб перевірити як іде відбудова.

«1 вересня, коли ми з вами зустрічались перший раз, я пообіцяв, що ми розпочнемо роботи по проектуванню нової школи і що з цього приводу буде проведено необхідний тендер, затверджена необхідна проектна документація», – сказав Порошенко після визначення переможця торгів. Зокрема на святі Першого дзвоника біля школи встановили стенд, що реконструкція ведеться за сприяння Петра Порошенка. Нову школу обіцяли відкрити у серпні наступного року.

У березні-грудні 2012 року Порошенко був міністром економічного розвитку та торгівлі в уряді Миколи Азарова.

Засновниками «Київцивілбуд» є Ігор Заворотний та Ігор Драчук. Компанія входить у корпорацію «Прем’єр – Фінанс», що контролює нардеп Володимир Продивус, у минулому представник Партії регіонів, а наразі позафракційний. Раніше Ігор Драчук був головою наглядової ради з юридичних питань ПАТ «Мостобуд» того ж Прудивуса.

Проти згаданого ПАТ «Мостобуд» порушено низку справ про банкрутство. За даними ЗМІ, невтішні справи компанії, зокрема, зумовлені втратою крупних держзамовлень. Наприклад, у 2011 році компанія втратила генпідряд на будівництво мосту в Запоріжжі за 3,22 млрд грн.

21 лютого 2014 року Прудивус вийшов зі складу фракції Партії регіонів. 26 лютого журналісти зафіксували, як на засідання Вінницької облради в одній автівці прибули нардепи Володимир Прудивус і Геннадій Ткачук, член партії «УДАР», який тепер балотується від «Блоку Петра Порошенка».