В «Енергоатома» з’явилася надія стягнути з Штогріна мільйон за неякісний ремонт ЮУАЕС
19.10.2014   //   78 Переглядів

Вищий господарський суд відправив на новий розгляд справу за позовом НАЕК «Енергоатом», який просить стягнути з ПАТ «Укратоменергобуд» 951 тис грн. збитків. Про це свідчить постанова від 8 жовтня.

«Енергоатом» стверджує, що підприємство провело неякісний ремонт на «Южно-Українській АЕС». Так, у 2009 році, у межах гарантійного строку, були виявлені дефекти у покрівлях деаераторного відділення блоку №3 та будівлі хімводоочистки. «Енергоатом» неодноразово просив фірму усунути недоліки, проте ці звернення були залишені без відгуку. Тому національна компанія уклала два договори з ТОВ «Фо.Рум», яке усунуло недоліки за 951 тис грн.

Суди перших двох інстанцій у задоволенні позову «Енергоатому» відмовили. Вони виходили з того, що гарантійний строк на ремонт покрівель становив один рік, а дефектибули виявлені поза межами гарантійного строку.

У свою чергу ВГСУ з такими висновками не погоджується. Він вказує, що суди необґрунтовано не взяли до уваги лист «Енергоатома» від липня 2006 року як доказ внесення змін до договору підряду, зокрема, ним був встановлений гарантійний строк на ремонт покрівлі у три роки. ВГСУ зазначає, що листування сторін у даному випадку мало місце саме на стадії укладення договору.

Нагадаємо, «Енергоатом» у березні 2006 року найняв «Укратоменергобуд» провести ремонтні роботи об’єктів промислової і непромислової зони «Южно-Української АЕС». Договірна ціна робіт – 30,15 млн грн.

Раніше «Енергоатом» програв цьому підприємству позов про стягнення збитків у розмірі 475 тис грн. за вказаним договором.

ПАТ «Укратоменергобуд» очолює Валерій Штогрін. 89,1% акцій підприємства володіє ТОВ «Енергетичнi iнвестицiї», засновником якої донедавна був Штогрін. Нинішньою засновницею «Енергетичних iнвестицiй» є Юлія Лучікова, директором фірми з 2007 року є Людмила Беда.

Протягом 2008-2012 років «Укратоменергобуд» виграло підряди на суму 1,16 млрд грн.