Як тендерять у Нацгвардії, з якої вийшов новий міністр оборони Полторак
15.10.2014   //  

Ми не маємо жодної уяви про військові здібності Степана Полторака. Однак точно впевнені, що управління міністерством оборони вимагає не тільки вміння малювати плани наступальних дій. Солдат має бути озброєний, вдягнений та нагодований. Оскільки попередники Полторока, скажімо так, не надто вражали своєю тямущістю та чесністю у тендерах, то ми проаналізували закупівельну політику Нацгвардії, яку донедавна очолював новий міністр оборони. У результаті маємо подвійне враження. Питання лише в тому, який досвід Полторак приведе за собою у Міноборони – добрий чи поганий.

Степан Полторак у лютому 2014 р. очолив Нацгвардію, головним тиловиком став Олег Мясніков, який перейшов за Полтораком з попереднього місця роботи Полторак до лютого 2014 одинадцять років керував харківською Академією ВВ, Мясніков тут теж був головним тиловиком.

Київська військова частина 3078 (центральна база забезпечення Нацгвардії) 30 вересня повідомила про акцепт пропозиції ТОВ «Торговий дім «Бухта удачи» із закупівлі 100 тон консервів рибних «Сардини натуральні з додаванням олії» на загальну суму 3,66 млн грн. Ціна за кіло консервів склала 36,55 гривень без ПДВ.

Харківська Національна академія національної гвардії України 1 жовтня повідомила про акцепт пропозиції того ж ТОВ «ТД «Бухта удачі» із закупівлі 12 тон таких саме консервів за ціною 42,70 гривень без ПДВ.В разі укладання договору, ціна тих саме консервів від того самого постачальника була б майже на 17% дорожчою, аніж у київських закупівельників.

В/ч 3078 23 вересня   повідомила про акцепт пропозиції ТОВ «Візит» на постачання 60 000 комплектів сухих пайків на загальну суму 3,62 млн грн. Ціна одного пайка склала 60,40 гривень, що майже на 4 гривні дешевше від ціни ідентичних пайків, закуплених тією ж частиною у кримської «прокладки» в червні.

Харківська військова частина 3017 Нацгвардії (військовослужбовці-строковики якої 13 жовтня вимагали демобілізації у Харкові), оголосила про закупівлю у ТОВ «Люкс про форм» 4624 комплектів сухпайків на суму 0,40 млн грн. Деталі акцепту будуть оприлюднені 17 жовтня, розрахункова ціна пайка становить 86,50 гривень, що майже на 45% перевищує ціну київських закупівельників.

Думаємо, що вже скоро ми побачимо, як саме зміниться цінова політика Міноборони. І тоді стане зрозуміло, як будуть проходити армійські тендери – по-київськи чи по-харківськи.

 

Блог від: Володимир Лютий