«Енергоатом» віддасть російському міністру 20 мільйонів на проект сховища для відпрацьованого ядерного палива
09.10.2014   //   103 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 3 жовтня за результатами тендеру уклало угоду з ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» на створення робочої документації для будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива. Вартість угоди склала 20,01 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Йдеться про будівництво проект Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів водо-водяних енергетичних реакторів (ВВЕР АЕС). Складати проектну документацію будуть до кінця січня 2016 р.

Фірма «Енергопроект» на 25% належить Фонду держмайна, ще на 25% – російському ВАТ «Група Е4», і стільки ж має кіпрська фірма «AntosenVenturesLimited». Ці структури входять до складу російської групи RU-COM Михайла Абизова, який зараз працює міністром по справам «відкритого уряду».

Загалом на тендер подавалися вісім учасників, допущені окрім «Енергопроекту» були допущені чеська фірма UJV Rez. A. S., українські ВАТ «Харківський НДПКІ «Енергопроект» і ТОВ «Інститут проектування «Комфортбуд».

Довідково

Тендер на будівництво сховища проводили ще у 2004 р, переможцем у 2005 р. стала американська компанія Holtec International, з нею уклали угоду, однак роботи так і не розпочали. У червні цього року з компанією підписали допугоду і дали старт реалізації проекту.

Сховище збираються споруджувати у Чорнобильській зоні відчуження, між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка і Стечанка. Під будівництво виділено понад 45 га.

Ввести сховище в експлуатацію планують до кінця 2017р.

Кошторисна вартість будівництва станом на 2008 р. оцінювалася в 1,23 млрд. грн., у скільки обійдеться сховище з нинішніми цінами – стане відомо після завершення проекту.