Через нестачу грошей уряд Росії хоче відмінити виплати на народження дітей та розвиток медицини
01.10.2014   //  

Мінекономрозвитку РФ запропонувало урядовій комісії з оптимізації закрити програму материнського капіталу, повідомляє «Коммерсант».

Ця міра, на думку відомства, може дозволити заощадити близько 300 млрд рублів щорік. Міністерство аргументує своя пропозицію тим, що виплати по материнському капіталу не мотивують сім’ї до збільшення загальної кількості дітей – батьки просто вирішують завести ще одного дитяти раніше.

Материнський капітал – це державні виплати при народженні або всиновленні другої, третьої та наступної дитини. У 2014 році виплати по ній становлять понад 400 тис рублів або $12 тис на одну дитину.

Також, МЕР запропонувало скоректувати або відмінити ще ряд держпрограм: «Розвиток охорони здоров’я», «Розвиток транспортної системи», «Розвиток наук і технології».

Неформальна мета комісії — підготовка до урізання витрат, яке може послідувати, якщо нинішня геополітична ситуація збережеться тривалий час, а економіка перестане генерувати колишні доходи, пише видання. «Різати витрати треба заздалегідь», – сказав на зустрічі з журналістами в понеділок глава Мінфіну Антон Сілуанов.

Разом з тим, Держдума вчора прийняла закон про підтримку громадян Росії, у яких за рішенням іноземних судів було конфісковано закордонне майно. Таким громадянам вартість майна будуть компенсувати з державного бюджету РФ.

Одним з перших претендентів на компенсацію може стати бізнесмен Аркадій Ротенберг, близький товариш та партнер по дзю-до президента Володимира Путіна . Він знаходиться у списку осіб, на які накладено міжнародні санкції через анексію Криму Росією, відтак нещодавно Італія арештувала квартиру та кілька вілл Ротенберга на Сардинії. Вартість арештованого майна оцінюється у 30 млн євро. Ротенберг заробив свої статки під час правління Путіна, отримуючи великі підряди в системі «Газпрому».