Тендери МОЗу можуть віддати керівнику януковичевського нацпроекту ціною понад 1 мільярд
30.09.2014   //  

сірманНовим заступником міністра охорони здоров’я-головою тендерного комітету МОЗ може стати Віктор Сірман, повідомив «Нашим Грошам» голова організації «Пацієнти України (ЮКАБ)» Дмитро Шерембей.

Відставку нинішнього голови тендерного комітету МОЗ Руслана Салютіна прогнозують через його бездіяльність на цій посаді, яка призвела до зриву закупівель міністерства. Станом на кінець вересня через тендеру МОЗу пройшло лише 41 млн грн. з запланованих 2 млрд грн.

Очільник МОЗу Олег Мусій раніше заявляв, що Салютін є ставлеником народного депутата Микола Мартиненко, близького до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Разом з тим, новий претендент на посаду голови тендерного комітету МОЗ Віктор Сірман є відомим бізнесменом на ринку трансплантології та стовбурових клітин, яким також займається двоюрідний брат Миколи Мартиненка Сергій.

Основним бізнесом вихідця з Чернівецької області Сірмана з початку 2000-х років є клітинна терапія. Він був засновником низки медичних компаній цього профілю. У тому числі він був першим засновником ТОВ «КРС-медичні технології« (Київ), що займається тканинною і клітинною терапією, омолодженням організму.

Партнерами Сірмана у цій клініці виступили Олександр Кухарчук та ТОВ «Інвестиційно-консалтингова компанія «Універсал-контракт», заснована самим Сірманом, а згодом перереєстрована на Володимира та Майю Радченків.

Також Сірман очолював державний «Координаційний центр трансплантації», який згодом очолив його бізнес-партнер Кухарчук, а потім – Салютін.

У свою чергу Сергій Мартиненко з 2000-х років є директором ТОВ «Інститут клітинної терапії».

Окрім цього Сірман і Мартиненко пов’язані через Салютіна по подібним патентам щодо способів непрямої реваскуляризації нижньої кінцівки.

Сірман і Салютін є співавторами одного патенту, а Салютін і Сергій Мартиненко – ще двох. До колективу співавторів патенту Сірмана входить Галина Лобинцева – одна з засновників очолюваною Мартиненком фірми «Інститут клітинної терапії».

Ще одним співавтором патентів Салютіна-Мартиненка є Юрій Поляченко, який у 2005-2007 роках очолював МОЗ, а нині є нардепом (входив до фракції Партії регіонів). При міністрі Поляченку Сірман очолював Координаційноий центр трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ.

Під час правління Віктора Януковича Сірман спочатку був призначений заступником міністра охорони здоров’я, а згодом очолив національний проект «Нове життя». В рамках цього проекту мали освоїти 1,1 млрд грн. на будівництво та придбання обладнання для перинатальних центрів по всій Україні.