«Укргідроенерго» не змогло стягнути з генпідрядника зайво сплачені 8 мільйонів
20.09.2014   //  

Суд відмовився стягнути ТОВ «Енергопром» на користь ПАТ «Укргідроенерго» зайво перераховані 7,83 млн грн. Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 16 вересня.

«Укргідроенерго» просило суд зобов’язати фірму скоригувати довідки про вартість виконаних робіт з будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції. Оскільки у них зайво включено вартість послуг з охорони на суму 1,97 млн грн., а також додаткові витрати, пов’язані з інфляційними процесами та покриттям ризиків, на суму 5,86 млн грн.

Безпідставне завищення фірмою вартості підрядних робіт встановила Держфінінспекція. У 2012 році суд визнав ці висновки ДФІ правомірними.

Та суди не задовольнили позов «Укргідроенерго». Вони вказали, що «Енергопром» з січня по жовтень 2010 року виконав будівельно-монтажні роботи на загальну суму 95,77 млн грн., а «Укргідроенерго» їх прийняло без зауважень і повністю оплатило. Усі відповідні документи підписано і скріплено печатками. Суд наголошує, що замовник мав право перевірити реальність довідки про вартість робіт та у разі наявності заперечень відмовитись від її підписання.

При цьому посилання «Укргідроенерго» на результати перевірки ДФІ суд визнав безпідставними, «оскільки виявлені контролюючим органом порушення не впливають на умови укладеного між сторонами договору та не можуть їх змінювати».

У січні 2002 року ВАТ «Дністровська ГАЕС» і ТОВ «Енергопром» уклали генеральний підрядний контракт на будівництво Дністровської ГАЕС. У 2008 році функції замовника було передано ПАТ «Укргідроенерго».

У березні 2010 року «Укргідроенерго» і «Енергопром» визначили, що ціна контракту складає 3,55 млн грн. і є динамічною.

У березні 2011 року «Укргідроенерго» змінило генпідрядника: замість «Енергопрому» ним став консорціум «НВО «Укргідроенергобуд». За даними «Ділової столиці», «консорціум «Укргідроенергобуд» не чужий Ігорю Сироті, якого напередодні укладення контракту з новим генпідрядником був призначений головою «Укргідроенерго».

З 2011 року засновником ТОВ «Енергопром» є компанія «Панекс Енерджі Інк.» (Панама). Керівник фірми – Олексій Макаренко.

Протягом 2001-2010 років засновниками «Енергопрому» були МПП «Факел» і ТОВ «Сервіс». Фірма «Факел» належить Ігорю Філіпцю, чий батько Віктор Філіпець раніше був директором з виробництва Дністровської ГАЕС. Віктор Філіпець протягом 2001-2008 років був директором «Енергопрому».

ТОВ «Сервіс» записане на новодністровців Катерину Прокопюк і Миколу Бойка. Протягом 2004-2012 років до складу засновників фірми входив Сергій Вавженчук, син екс-гендиректора Дністровської ГАЕС (1999-2002) Ярослава Вавженчука.

ПАТ «Укргідроенерго» належить державі в особі Міністерства енергетики і вугільної промисловості. Це найбільша гідрогенеруюча компанія України, до складу якої входять дев’ять станцій на річках Дніпро та Дністер.