Потребують ремонту три чверті підземних переходів, відданих депутату Київради, оточенню «ударівця» та «регіонала»
15.09.2014   //  

З існуючих у Києві 237 підземних переходів лише 65 знаходяться у задовільному або зразковому стані. З решти 110 переходів потребують косметичного ремонту, а ще 62 – капітального. Про це повідомив Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища в листі на ім’я міського голови Віталія Кличка, опублікованому на сайті КМДА.

Під час обстеження переходів виявлені масові факти накопичення відходів торгівлі, яка ведеться в переходах, масове обклеювання оголошеннями, зруйновані сходові марші, відсутність освітлення, тощо.

Більшість підземних переходів Києва у 2011-2012 роках були передані в п’ятирічну оренду інвесторам:

  • ТОВ «Торгова рада» – 59 переходів (32 потребують косметичного або капітального ремонту)
  • ТОВ «Макс торг 2011» – 47 (46)
  • ТОВ «Містер клін» – 38 (31)
  • ТОВ «Сентіс» – 42 (25)
  • ТОВ «Український будівельний холдінг» – 32 (29)

(перелік з адресами у файлі ДОКУМЕНТ_23792 переходи)

Як повідомлялось, інвестори платять місту 70-150 грн. за квадратний метр в місяць. Тоді як торговцям площі здають у суборенду по $150–200 за 1 квм ролетної конструкції. При цьому у переходах Майдану вартість оренди сягала $1000 за кв м.

«Торгову раду» заснували Роман Краснобаєв та В’ячеслав Бродський, брат позафракційного депутата Київради Олександра Бродського.

«Містер клін» засновували Олександр Бродський та Ольга Бабіч. Згодом частку Бродського перереєстрували на Антоніну Резніченко.

«Макс торг 2011» заснував Максим Мосейчук. Він є партнером Олександра Бродського по громадській організації «Спілка-підприємців Шевченківського району «Сузір’я».

«Сентіс» заснувала Ольга Миколаївна Роговик. За даними ЗМІ, вона певний час була зареєстрована в одній квартирі з колишнім головою Оболонської райорганізації Партії регіонів Русланом Миколайовичем Роговиком. Також вона мала спільний бізнес (ТОВ “Велєс-інвест”) з екс-депутатом Київської облради від УДАРу Анатолієм Степахно (був головою правління ПрАТ «Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона» Академії Наук України).

«Український будівельний холдінг» у 2007 році засновували Андрій Броневицький та Ганна Іщенко, мати народного депутата від «УДАРу» Валерія Іщенка (у минулом депутат Київради від блоку Кличка). На момент отримання переходів фірму було перереєстровано на сестру депутата Тетяну Євстратову, а згодом на директора фірми Валерія Аракчеєва. Нагадаємо, Іщенко був пов’язаний з фірмою «Тельбін іва», яка намагалась забудувати сквер на Березняках. Директор іншої фірми Іщенка (ПП «Південний») Георгій Ярошенко, що був кандидатом від «УДАРу» до Київради, цієї весни потрапив у скандал з передахуваням потоків на митниці. У цьому його звинуватив заступник Дніпропетровського губернатора Геннадій Корбан. Було порушено карну справу, однак про її результати не повідомляється.