Міноборони вже 10 років не може повернути свої мисливські господарства і бази через голову громадської організації
11.09.2014   //   487 Переглядів

Суд поновив Міністерству оборони строки для пред’явлення судових наказів по поверненню військового майна. Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 4 вересня.

Ще у 2002-2003 роках суди зобов’язали Товариство військових мисливців та рибалок Збройних Сил України повернути Міноборони майно, а саме: виробниче мисливсько-риболовецьке об’єднання, 23 мисливських та 2 риболовецьких господарств, 10 будинків мисливця-рибалки, туристична база, 4 магазини, 8 стрілецьких стендів військово-мисливських товариств Прикарпатського та Одеського округів.

У 2004 році державна виконавча служба Солом’янського району міста Києва відкрила виконавчі провадження. Надалі держвиконавці неодноразово зупиняли їх, відправляли на перевірку. У цих проміжках вони оштрафували Товариство військових мисливців та рибалок ЗСУ загалом на 680 грн. за неповернення військового майна. Та, врешті, у 2008 році держвиконавці це провадження закрили.

Міноборони оскаржило це закриття і у 2010 році за рішенням суду воно було відновлене. Та у 2013 році Вищий госпсуд визнав закриття виконавчого провадження у 2008 році законним.

ВГСУ вказав, що держвиконавці правомірно послалися на неможливість виконати рішення суду без участі боржника, а саме голови Товариства військових мисливців та рибалок ЗСУ Миколи Гуріна.

Для повернення майна спочатку потрібно було провести його інвентаризацію. А це можливо лише за участю Гуріна, який з 2004 року ухилявся від участі у роботі інвентаризаційної комісії, не надавав необхідні документи. Генпрокуратура порушила проти нього кримінальну справу за фактом невиконання судового рішення, та це нічим не закінчилося – Солом’янський районний суд Києва у 2011 році звільнив Гуріна від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строку давності, а кримінальну справу закрив.

Таким чином, вказав ВГСУ, держвиконавці вчинили всі можливі дії по поверненню майна Міноборони, включно з оштрафуванням Товариства військових мисливців та рибалок ЗСУ.

У квітні цього року Міноборони звернулося до держвиконавців із заявою відкрити нове провадження. Однак отримало відмову через пропуск строку для пред’явлення відповідних судових наказів. На початку вересня апеляційний суд поновив міністерству строки для подання наказів.

Товариство військових мисливців та рибалок Збройних Сил України є громадською організацією, яку досі очолює Микола Гурін.

До 2011 року Гурін також очолював Виробничо-комерційне підприємство «Військовий мисливець». Засновником підприємства до 2010 року було Товариство військових мисливців та рибалок ЗСУ, яке потім замінила фірма «Військовий Мисливець-Інвест».

Нинішніми засновниками ТОВ «Військовий Мисливець-Інвест» є Євген Веничук, який є головою правління ПАТ «Трест Київміськбуд-1», і ТОВ «КУА «Промислові інвестиції», засновником якого значиться ТОВ «Фінансова компанія «Сонячне місто». Дві останні фірми зареєстровані за однієї адресою у Києві – у пров. Несторівському, 6.

Донедавна одним із засновників ТОВ «ФК «Сонячне місто» було ТОВ «Ласфано Україна», що, за даними ЗМІ, входить в орбіту Дмитра Фірташа. ТОВ «Ласфано Україна», засновником якого є кіпрська компанія «Ласфано Інвестментс Лімітед», теж зареєстроване у Несторівському провулку, 6.

Директор «Промислових інвестицій» Олександр Паршаков також відомий як директор недержавного пенсійного фонду «Промисловий союз», заснованого «Місто банком» та бізнес-партнерами екс-голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна – Іваном Фурсін та Артемієм Єршовим.