Ставицький злив 10 мільйонів фірмі, яка сама написала тендерну документацію
05.09.2014   //  

Генеральною прокуратурою України розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Мінприроди України при закупівлі товарів на суму 9,7 млн грн. Про це повідомляє прес-служба генпрокуратури.

«За ініціативи позаштатного радника Міністра екології та природних ресурсів України та на виконання доручень колишнього Міністра екології та природних ресурсів України Едуарда Ставицького, у 2012 році службовими особами Мінприроди України всупереч вимогам Закону України «Про здійснення державних закупівель» надано протиправні переваги одному із ТОВ шляхом наділення його правом самостійно розробити документацію з конкурсних торгів та закуплено устаткування для автоматичного оброблення інформації на загальну суму 9,7 млн грн. При цьому, придбана продукція з часу закупівлі за цільовим призначенням не використовувалася», – сказано у повідомленні.

У 2012 році устаткування для автоматичного оброблення інформації закуповувалося тільки у ТОВ «Беніш Джі Пі еС Україна». 14 грудня 2012 року з нею підписано договорів на суму 9,76 млн грн.

Засновниками «Беніш Джі Пі еС Україна» є Григорій Аполонов (17,5%), Євген Фельдшеров (20%), мальтійська компанія «Сек’юріті Сінтез енд Девелопмент Лімітед» (25%) і ТОВ «Торговий дім «Укртекст» (37,5%). Остання належить Віктору Чопенку і компанії «Беніш Груп Лімітед», також зареєстрованій на Мальті.

Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ «Супутник – Сек’юріті», що зареєстроване на «Лоранта Трейд Лімітед» (Сполучене королівство).

У червні цього року Адмінколегія Одеського територіального відділення АМКУ визнала, що «Беніш Джі Пі еС Україна» узгодила свої дії з «Супутник – Сек’юріті» на одному з тендерів.