«Інком» залетів у чорний список Світового банку через підроблені сертифікати на тендері
03.09.2014   //   573 Переглядів

інком-світовий-банкУкраїнське ПрАТ «Інформаційні комп’ютерні системи» потрапив до списку компаній та осіб, яких позбавлено права отримувати контракти, фінансовані Світовим Банком, оскільки на них було накладено санкції відповідно до політики Банку щодо шахрайства та корупції. Про це повідомляється на сайті Світового Банку.

Санкції було накладено у після розслідування участі фірми у проекті Модернізації системи соціальної підтримки населення, на який український уряд у 2005 р. отримав від Світового Банку позику у розмірі $99,4 млн.

Згідно з умовами кредитного договору, закупівлю всіх товарів, послуг та робіт мали виконати у відповідності до вимог Світового Банку щодо закупівель. Тож у листопаді 2009 р. уповноважений орган (Мінсоцполітики) оголосив тендер на закупівлю техніки й програмного забезпечення.

Через рік, 26 жовтня 2010 р. було укладено угоду з переможцем тендеру, ПрАТ «Інком», на суму близько $29,6 млн., що на той момент складало близько 241 млн грн. (даних про відповідний тендер на «ВДЗ» знайти не вдалося).

Внутрішній орган СБ, уповноважений на розслідування звинувачень у шахрайстві та корупції в рамках фінансованих банком проектів (Integrity Vice Presidency, INT), заявив, що на згадані вище торги «Інком» подав два підроблені сертифікати своїх працівників. При цьому INT посилався на слова колишнього працівника «Інком», про те, що підробки були подані з метою задовольнити вимоги тендеру, а також наводило у якості доказу листування між вказаним працівником та керівництвом фірми, яке вказувало на участь менеджменту у порушенні. Окрім того сам сертифікаційний центр відповів INT, що таких документів не видавав, а записів про проходження екзаменів вказаними працівниками у них немає.

«Інком», відповідаючи на звинувачення, визнав підробність сертифікатів, однак заявив, що дізнався про це тільки після того, як INT розпочав розслідування, оскільки сертифікати були отримані у нібито тренінгового центру, про відсутність повноважень (авторизованості) котрого працівники не знали.

«Інком» також наголошував, що сертифікати були отримані задовго до цього конкретного тендеру, тобто не були свідомо підроблені під вказані торги, а самі по собі не мали великого значення у даній ситуації й за потреби могли бути пізніше замінені. Окрім того, заявляла фірма, порушення несуттєве, шкоди ні банку, ні позичальнику завдано не було.

Санкційний Комітет Світового банку дійшов висновку, що «Інком» у плані вірогідності «більш так, вірогідно, ніж ні, не вірогідно» знав про несправжність сертифікатів і намагався використовуючи їх вплинути на результати торгів. Таким чином Санкційний Комітет прийняв рішення позбавити «Інком» разом з афільованими структурами права отримувати вигоду від контрактів, фінансованих СБ, у тому числі як субпідрядник, консультант, виробник чи постачальник інших фірм, та отримувати вигоду від позик, наданих СБ.

Санкції накладаються терміном на три роки, тобто до липня 2017 р., з правом скасування за умови, якщо фірма доведе, що удосконалила свої закупівельні політику й процедури й вжила заходів до виправлення.

З повним протоколом рішення Санкційного комітету можна ознайомитися тут.

Довідково:

ПрАТ «Інформаційні комп’ютерні системи» («Інком») належать Олександру Кардакову. Фірма регулярно виграє тендери на постачання комп’ютерної техніки бюджетним установам. На останні шість років «Інком» отримав таких замовлень щонайменше на 858 млн грн.