«Укренерго» дало 32 мільйони на дослідження кіпрському львівянину і партнеру дружини радника Януковича
01.09.2014   //   445 Переглядів

ДП «НЕК «Укренерго» 21 серпня уклало угоди на дослідження та розробки в галузі енергетики на суму 31,87 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Йдеться про виконання проекту «Дослідження можливості синхронного об’єднання української і молдовської енергосистем з континентальною європейською енергосистемою ENTSO-E», а також його аудит.

Роботи виконуватимуть протягом 22 місяців. Закупівля фінансується за грантовим контрактом між Міністерством регіонального розвитку та державного управління Румунії та Міністерством економіки Республіки Молдова та з власних коштів ДП «НЕК «Укренерго».

Вартість самого дослідження складає 31,29 млн грн. Виконавцем обрано Дочірнє підприємство «Чехпол Енерджи» ТОВ «Руміс Інвестментс Лімітед», що зареєстроване на однойменну кіпрську компанію.

Передбачено залучення фахівців: місцевий менеджер проекту, асистент місцевого менеджера, інженери-електрики (2), інженери-теплоенергетики (2), юрист в енергетичній галузі. Усі фахівці мають володіти англійською на рівні «Intermediate».

Зміст роботи включатиме: технічні вимоги й експлуатаційні аспекти, умови розмежування енергосистем Молдови та України з енергосистемами Білорусі та Росії, ведення режиму перевантаження, юридичні / регулятивні умови, підготовку експлуатаційної угоди про створення Контрольного блоку у складі енергосистем України та Молдови, адміністрування, інформування та висвітлення діяльності проекту

Ще 0,58 млн грн. виділено на аудит фінансової звітності за проектом. Виконавцем робіт буде ТОВ «УПК-Аудит Лтд». Власниками цієї компанії є Володимир Козленко і Тетяна Лавренова.

Володимир Козленко відомий як співзасновник і директор ТОВ «Стратегічний партнер», співвласницею якого є Наталія Калініна, дружина Ігоря Калініна, який до кінця лютого цього року був радником президента Віктора Януковича, а раніше очолював Службу безпеки України. Як вказується на сайті «Стратегічного партнера», компанія займається корпоративними тренінгами і коучінгом.

З часу заснування Віснику держзакупівель у 2008 році компанія «УПК-Аудит Лтд»отримала замовлень на 6,35 млн грн.

Засновниками кіпрської «Руміс Інвестментс Лімітед» є «Діаніум Трейдінг Ко.ЛТД» (Кіпр) і «Р.Б.Р. Інжиніринг ЛТД» (Кіпр). Обидві ці компанії засновані «CypromptSecretarial LTD», що виконує секретарські функції.

За даними кіпрського реєстру, директором «Діаніум Трейдінг Ко.ЛТД» є львівський бізнесмен Андрій Іонов, співвласник кондитерської «Вероніка», ресторанів «Чорний кіт» та «Амадей». У минулому Іонов був депутатом Львівської міськради 4 скликання, президентом Львівського ізоляторного заводу.

Вищезгадана «Діаніум Трейдінг Ко.ЛТД» є співзасновником міжгосподарської асоціації «Аркор», котра знесла будинок у Києві по вул.Саксаганського, 111, де колись жив Михайло Грушевський. Асоціація «Аркор» отримала цю земельну ділянку під будівництво офісного комплексу ще в 2006 році, коли мером Києва був Леонід Черновецький.

Другим співзасновником асоціації «Аркор» є ТОВ «Євродім-Л», що заснував В’ячеслав Кожан і Тетяна Магдич, мати столичної тусовщиці львівського походження Юлії Магдич, котра відома як колишня дівчина Олеся Довгого, секретаря Київради часів Черновецького.